Česko
ZprávyČeši vyvinuli software na odhalování fake news. Zájem o něj registrují z řady zemí
„Známá byla na testech, nevydržela čekat ve frontě a šla domů, přesto dostala na mobil zprávu, že je pozitivní na koronavirus...“ Nějak takto vypadá v poslední době snad nejrozšířenější falešná zpráva šířící se sociálními sítěmi i ústním předáváním. Podobné dezinformace, zvané také fake news, mají jediný účel – zasít v příjemcích nejistotu, paniku a chaos. Rychleji a spolehlivěji odhalovat tzv. fake news nyní pomůže umělá inteligence z dílny českých vývojářů Cogniware. A to nejenom v Česku.
ZprávyMobilní aplikace má pomoci Lesům ČR a policii v boji proti zlodějům dřeva
Zloději dříví budou mít utrum. Státní podnik Lesy České republiky a policie začaly používat mobilní aplikaci, která krádeže odhalí. Revírník zanese do aplikace každou fůru dřeva, která na kamion opouští skládku. Policie má do této aplikace přístup a data z ní může použít při silniční kontrole kamionu.
ZprávyPOČASÍ NA NEDĚLI: Třetí adventní neděle bude podzimní
Mlhy, přeháňky a teploty těsně nad bodem mrazu. I tak by se dala popsat dnešní adventní neděle v Královéhradeckém kraji. K zimnímu počasí bude mít to dnešní hodně daleko. Pokud bude sněžit, tak jen ve vyšších polohách a na horách.
ZprávyFilmové pirátství na vzestupu. V Česku ho nakopla pandemie a karanténa
Jak trávit čas doma? Knížky, úklid, studium nebo filmy. Málo kdo si dnes film opravdu koupí. I během druhé vlny pandemie stouplo pirátství a stahování nelegálních filmů v Česku o 300 procent. Streamovací služby velice často nahrazují například nelegálně stažené seriály.
ZprávyFakultní nemocnice Hradec Králové má novou transfuzní budovu. Stála 140 milionů korun
Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové začalo fungovat nové transfuzní oddělení. První dárci dnes v nové budově za 140 milionů korun darovali krev a krevní složky. Objekt nabízí lepší zázemí pro dárce i pro personál. Původní budovu transfuzního oddělení, která nesplňovala požadavky moderní medicíny, čeká demolice.
ZprávyOtevírací doba do 20:00 nestačí, restaurace v Hradci Králové krachují. Blatný je chce od příštího týdne opět zavřít
Majitelé barů a restaurací se snaží bojovat s vládním nařízením o zavírací době do 20:00. Ve většině případů svůj boj prohrávají. Redakce oslovila několik podniků v centru Hradce Králové a všichni se shodují na jednom: otevírací doba do osmi večer může být likvidační.
ZprávyČesko čeká první velký závod pro veřejnost, Sokolský běh republiky se rozběhne v sobotu na pěti místech Česka
Praha, České Budějovice, Milovice, Ostrava-Proskovice a Žebrák, pět posledních a vytrvalých, kteří uskuteční Sokolský běh republiky jako oficiální závod se startem ve vlnách. Situace pro uskutečnění závodů v původním termínu 28. října nebyla příznivá a museli jsme se řídit vládními nařízeními, které oficiální závod nepovolovaly v žádné formě umožňující regulérní start. Stejná situace nastala i v náhradním termínu 28. listopadu, kdy se na většině míst běh uskutečnil v podobě tzv. “individuální výzvy”. Závodníci si odběhli v průběhu dne svůj závod po svém, kdykoliv a kdekoliv měli příležitost.
ZprávyŽádost o kotlíkovou dotaci poslalo přes tisíc lidí. Dostane se na necelou polovinu
Královéhradecký kraj měl na kotlíkové dotace celkem 47,3 milionu korun. Ty rozdělí mezi 404 žadatelů a nový kotel. Od 2. září na krajský úřad podalo žádost 1170 lidí. 38 z nich nesplnilo nutné podmínky pro čerpání dotace.
SpolečnostKonec mačkání se ve skalách. Bez rezervace už Adršpach neuvidíte
Fronty ve skalách, fronty na wc, u občerstvení, při vstupu do skal. Přeplněné parkoviště a parkující auta na loukách nebo v silnici. Tak vypadá hlavní sezona v Adršpašsko-teplických skalách. Od ledna má být ale tento obrázek minulostí díky novému rezervačnímu systému.
ZprávyKrizoví interventi a vyjednavači: Naše práce je náročná, ale děláme něco, na čem záleží, co pomáhá a má opravdu smysl
Krizová intervence v Královéhradeckém kraji má za sebou desetiletou existenci. Že nevíte, co přesně je jejím cílem? Povídali jsme si s psycholožkou kpt. Mgr. Janou Jasanskou, kpt. PhDr. Lenkou Vláškovou a psychologem PhDr. Janem Hubertem, kteří záslužnou službu obětem trestných činů a mimořádných událostí blíže představí.









