sobota 4. prosince 2021 Barbora

Nejvyšší hokejová soutěž nabídne zápas lídrů tabulky. Hradec Králové jede do Třince

Hradecké hokejisty dnes čeká zhruba 270 kilometrů dlouhá cesta na zápas v Třinci. Jde o utkání dvou vedoucích týmů extraligové tabulky. Tu vedou Oceláři s aktuálním ziskem 46 bodů. Hradec Králové je na druhém místě, kde se drží s 39 body. Dnešní utkání startuje v 17:00.

Hradec Králové je v posledních dnech ve skvělé kondici. Z posledních deseti zápasů Mountfield prohrál pouze jednou. A to s Motorem z Českých Budějovic. Poslední zápas v rámci 20. kola s Berany ze Zlína vyhrál 4:1. „Nebyl to tak jednoduchý zápas, jak to vypadalo,“ řekl Michael Gaspar, který v zápasu oslavil jednu asistenci a své dvaadvacáté narozeniny.  

Podobně rozjetý je i soupeř. V letošní sezóně Třinec odehrál 19 zápasů, prohrál jen čtyřikrát. Z toho dvakrát po samostatných nájezdech a jednou v prodloužení. Zadařilo se i při posledním zápasu v Brně.  

„Musím říct, že jsme do utkání vstoupili výborně, dobře jsme bruslili a vytvářeli si příležitosti. Pak se hra srovnala, dostali jsme se zbytečně do problémů. Ve třetí třetině to byl boj a musím poděkovat hráčům za výkon, že nic nevypustili,“ hodnotí poslední zápas s Brnem trenér Ocelářů Václav Varaďa

V letošní sezóně se hokejisté Mountfieldu a Ocelářů potkali jen jednou. V rámci šestého kola nejvyšší hokejové soutěže se dařilo lépe Třinci. Nad Hradcem Králové vyhrál 2:3. Podle klubových statistik spolu Hradec Králové a Třinec hrál od roku 2013 celkem 39 zápasů. I z dlouhodobého hlediska se lépe vede Ocelářům. Vyhráli celkem 21 zápasů.  

Ohodnoť článek

Štítky hokej, extraliga, Mountfield HK, Hradec Králové, zápas, tabulka, Oceláři, Třinec, utkání, body, šance, statistika

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.