Několik měsíců policie sbírala důkazy, aby mohla obvinit a zatknout dva muže. V hledáčku policie skončili kvůli vaření drog. Začátkem tohoto týdne si pro ně došla zásahová jednotka. Podezření se nakonec ukázalo jako oprávněné. Policisté navíc zjistili, že drogy vařili i v kempu, kde v tu dobu probíhaly dětské tábory.
„Kriminalisté došli k závěru, že se muži měli dopouštět trestné činnosti na různých místech Jičínska a Semilska,“ potvrdila mluvčí policie Eliška Majerová. Policie zjistila, že se dvojice mužů nebála vařit prakticky kdekoli. Několik várek vzniklo v garáži rodinného domu, další přímo v lese. Několik dní vařili i v rekreačním areálu nedaleko Jičína. V tu dobu tam bylo několik desítek dětí na letním táboře.
Většinu drog dvojice vařila z léků dovezených z Polska. Část pervitinu si nechávali sami pro sebe, další pak prodávali a distribuovali dalším nejen na Jičínsku. Podle policie jsou obvinění i z několika krádeží.
„Starší z mužů není jičínským policistům neznámým, jedná se o recidivistu, který byl již v minulosti za drogovou a majetkovou trestnou činnost odsouzen,“ říká Majerová. I proto dnes Okresní soud v Jičíně rozhodl o umístění do vazby. Tam čeká na svůj další soud, který ho může poslat až na deset let do vězení. Mladšímu muži hrozí vězení na pět let.
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?