středa 27. října 2021 Šarlota / Zoe

Domov U Biřičky je bez koronaviru, při nejnovějším testování byli všichni negativní

Domov U Biřičky ukončil karanténu. Momentálně tu nežije ani nepracuje nikdo pozitivní na koronavirus. Domov dál pokračuje v pravidelném testování.

Zatím poslední antigenní testování v Domově U Biřičky v Hradci Králové dopadlo nejlépe, jak mohlo. Ani jeden test mezi klienty i mezi personálem nevyšel pozitivně. Domov proto ukončil karanténu.

Otázkou zůstává, jak to bude s návštěvami o Vánocích. Ředitelka Domova U Biřičky a místopředsedkyně Asociace poskytovatelů sociálních služeb Daniela Lusková zdůrazňuje, že advent je psychicky velmi náročné období pro klienty i jejich blízké. Navrhuje proto testování návštěv.  „Testování je de facto za mě v tuto chvíli jediná metoda, nejúčinnější a vhodná i pro skupinu příbuzných. Bylo by to výrazné ulehčení těchto přísných kritérií pro vstup do zařízení. Pakliže by bylo možné návštěvy při vstupu testovat, zjistíme přibližně se 70procentní pravděpodobností, že člověk není nakažen, a tím pádem se po domově může pohybovat vcelku libovolně. Nemusíme řešit dvoumetrové rozestupy, lidé se mohou obejmout,“ uvedla Lusková pro CNN Prima News.

Začátkem měsíce U Biřičky bojovala s covidem čtvrtina klientů. „Průběh nemoci se daří řídit tak, aby zařízením procházela pozvolna, byl zajištěn dostatek kvalifikovaného i náhradního personálu a péče pro dámy a pány byla zajištěna v nejvyšší možné míře. Organizační opatření, izolace nemocných a ochranné pomůcky jsou dostatečně účinné,“ napsala tehdy Lusková na Facebookových stránkách domova. 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Facebookový profil Domova U Biřičky

Štítky Domov U Biřičky, domov důchodců, koronavirus, Hradec Králové, testování, Vánoce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.