středa 15. července 2020 Jindřich

Rodina chlapce v komatu čeká tři roky na odškodnění od nemocnice. Kolik nakonec dostane se pořád neví

Otec chlapce, který je po operaci mandlí v Pardubicích v roce 2017 a následných komplikacích v takzvaném bdělém kómatu, je nespokojen s tím, že ani po třech letech nebyla s nemocnicí uzavřena dohoda o odškodnění. Společnost Nemocnice Pardubického kraje uvedla, že v hlavních bodech panuje oboustranná shoda a smlouva by měla být uzavřena během týdnů. Otec v to nemá důvěru. Právní zástupce rodiny řekl, že stanoviska stran se přibližují a ústní shoda existuje.

"Stále není nic podepsáno, Dokud to nebude černé na bílém, stát se může cokoliv," řekl dnes otec dítěte. V květnu 2017 tehdy osmiletý chlapec podstoupil operaci mandlí. Čtyři dny po zákroku začal masivně krvácet, personál nemocnice ale správně nezareagoval. Následkem toho má hoch poškozený mozek a skončil v kómatu.

První zástupce rodiny Mario Švehelka řekl, že stanoviska jednajících stran se přibližují. "Ústně jsme se na tom shodli. Příští týden by mi měli poslat další verzi dohody, tak uvidíme. Ďábel bývá skrytý v detailu," řekl Švehelka.

Rodiče požadovali 22 milionů korun, nemocnice jim nabízela 15,5 milionu korun. Výše odškodného zůstává neveřejná. Podle dřívějších informací se konečná suma pohybuje mezi částkami, s nimiž šly strany do jednání.

Minulý rok rodina dostala zálohu šest milionů korun. "Zatím jsem na peníze nesáhl, jsou na zvláštním účtu. Zatím nic není dořešeno a čekáme, jak to dopadne," uvedl otec chlapce.

Policie kvůli případu obvinila lékařku a dvě zdravotní sestry z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Obvinění čelí také Pardubická nemocnice. Případ vyšetřuje kvůli možné podjatosti královéhradecká policie, podle mluvčí tamní krajské policie Magdaleny Vlčkové zatím nebyl uzavřen.

Po zveřejnění případu v médiích rezignoval náměstek léčebné péče Pardubické nemocnice Roman Michálek, který daný den sloužil jako lékař ORL. Jeho postavení mimo službu doporučil nemocnici hejtman Martin Netolický (ČSSD).

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Krajská nemocnice Pardubice

Štítky odškodnění, nemocnice, Pardubický kraj, miliony, otec, dohoda, kómat, zdraví, opera, komplikace, zanedbání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.