Královéhradecký kraj se rozhodl, že v následujících dvou letech zkvalitní vztah a zázemí pro budoucí pěstouny a opuštěné děti. Projekt je složen z celkem šesti částí a hejtmanství za něj zaplatí 20,5 milionu korun.
„Jednou z aktivit je například podpora profesionálního přístupu pracovníků v oblasti náhradní rodinné péče, ale také příprava mladých dospívajících na odchod z dětských domovů či kampaň, která by měla zvýšit povědomí o této problematice,“ uvedl v tiskové zprávě vedoucí oddělení sociálně-právní ochrany dětí Václav Mackerle.
Cílem projektu je vytvořit dostatečně dobré podmínky pro budoucí pěstouny, kteří mají zájem ujmout se dětí z dětských domovů. Dětí bez rodin je v Královéhradeckém kraji přibližně 300, přičemž potenciálních rodin se zájmem takové děti přijmout nejsou ani dvě desítky. „Proto chceme povědomí o náhradní rodinné péči výrazně zvýšit a srozumitelně vysvětlovat jeho aspekty veřejnosti,“ uvedla v tiskové zprávě náměstkyně hejtmana Martina Berdychová (Východočeši).
Pokud se projekt podaří, mělo by být hledání budoucích pěstounských rodičů úspěšnější a pohodlnější. „Za tím se ale skrývá obrovské množství práce a odbornosti, kterou je třeba postupně vylepšovat. Řešení těchto úkolů sleduje právě tento projekt,“ dodává Berdychová.
Do projektu Královéhradecký kraj vrazí 20,5 milionu korun. 90 procent částky však získal z evropských fondů v rámci dotace.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.