čtvrtek 4. června 2020 Dalibor

Lídrem ODS pro krajské volby v hradeckém kraji bude Martin Červíček

Královéhradecká ODS bude na kandidátce pro krajské volby společně s hnutím STAN a Východočeši. Lídrem kandidátky je náměstek hejtmana Martin Červíček. ČTK to řekl poslanec a trutnovský starosta Ivan Adamec, který se dnes po volbě stal opět krajským šéfem ODS.

"Chceme vyhrát. Chceme porazit hnutí ANO, nebo mu být rovnocenným partnerem a sestavit vítězný tým v našem kraji," řekl Adamec.

Uvedl, že ODS je zavedená konzervativní strana. Pro krajské volby se spojí s nezávislými kandidáty, kteří jsou úspěšnými komunálními politiky. "Mají k nám názorově blízko," dodal Adamec.

Současnou krajskou koalici tvoří ČSSD, ODS, Koalice pro Královéhradecký kraj, Starostové a Východočeši a TOP 09. Vítězné hnutí ANO skončilo v opozici. Občanští demokraté získali pět mandátů, kandidovali samostatně. STAN a Východočeši v minulých volbách oslovovali voliče společně na jedné kandidátce.

Některá uskupení již také oznámila své plány pro krajské volby, které se uskuteční příští rok na podzim. Lídrem Koalice pro Královéhradecký kraj bude poslanec a bývalý předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Součástí koalice je vedle lidovců nadále Hradecký demokratický klub (HDK) a Volba pro město (VPM).

Kandidátku hnutí ANO povede nestraník a podnikatel z Jičínska Jaromír Dědeček. Piráti si zvolili za lídra obchodního analytika a zastupitele Hradce Králové Pavla Bulíčka.

Autoři | Foto youtube.com

Štítky ČR, ODS, volby, Královéhradecký, kraje

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.