pátek 24. ledna 2020 Milena

Lídrem Pirátů pro volby v hradeckém kraji bude analytik Bulíček

Kandidátku Pirátů pro krajské volby na podzim roku 2020 v Královéhradeckém kraji povede obchodní analytik a zastupitel Hradce Králové Pavel Bulíček (31). ČTK o tom dnes informoval mluvčí Pirátské strany v kraji Petr Poláček. Ostatní strany a hnutí zatím své lídry do krajských voleb neoznámily.

V krajských volbách v roce 2016 Piráti kandidovali v koalici se Stranou zelených a hnutím Změna v Královéhradeckém kraji. Koalice získala 5,3 procenta hlasů a v pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu dva mandáty pro Martina Hanouska (Zelení) a Martina Jiránka (Piráti). Po volbách koalice skončila v opozici.

Bulíček byl v loňských podzimních komunálních volbách v Hradci Králové na druhém místě kandidátky Pirátů. Piráti skončili v opozici a Bulíček se stal předsedou kontrolního výboru hradeckého zastupitelstva. Je také členem komise místní samosprávy v hradecké čtvrti Březhrad.

Krajské volby v roce 2016 vyhrálo hnutí ANO ziskem 25 procent hlasů. Na pětičlenné koalici se ale dohodly ČSSD, ODS, Koalice pro Královéhradecký kraj, koalice Starostů a Východočechů a TOP 09. Hejtmanem se stal Jiří Štěpán (ČSSD).

Piráti jako první strana již také oznámili kandidáta pro senátní volby v obvodu Hradec Králové na podzim 2020. Bude jím vysokoškolský pedagog a královéhradecký zastupitel Pavel Vacek (72) z Hradce Králové.

Autoři | Foto piratskelisty.cz

Štítky ČR, volby, Piráti, kraje, Královéhradecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.