neděle 20. června 2021 Květa

Návštěvníkům se otevírají hvězdárny, jičínská otevře v pondělí, hradecká je v omezeném provozu

Kromě muzeí, galerií nebo hradů se návštěvníkům v Královéhradeckém kraji mohou otevřít i hvězdárny. Hvězdárna a planetárium Hradec Králové funguje v omezeném provozu od středy, Hvězdárna Jičín otevře příští pondělí. I nadále však platí některá omezení.

Přestože Centrum přírodních věd – Hvězdárna Jičín otevře až v pondělí, již tuto neděli pořádá exkurzi, na které se návštěvníci budou moci dozvědět zajímavosti ze světa rostlin a živočichů. Ta proběhne přímo v terénu. Vnitřní prostory hvězdárna otevře 10. května. Denní i noční pozorování bude možné pro maximální skupinu o velikosti sedmi lidí, a to pouze po telefonické nebo emailové objednávce,“ uvedl David Vališka z jičínské hvězdárny. Pro děti pak hvězdárna nabídne každou středu ukázku, jak to chodí na astronomickém kroužku.

V omezeném režimu je pro veřejnost od středy také otevřena Hvězdárna a planetárium Hradec Králové. Návštěvníci se mohou v budově digitálního planetária podívat na fotografie probíhající výstavy Vzácné chvíle pod hvězdným nebem nebo na výstavu Papírové modely kosmické techniky. Projekční sál a budova hvězdárny zatím nejsou pro veřejnost přístupné a programy pro školy, skupiny a veřejnost se nekonají.

Podle aktuálních opatření proti šíření koronaviru se zakazují skupinové prohlídky. Ve vnitřních prostorech může být maximálně jedna osoba na patnáct metrů čtverečních a zároveň mezi sebou musí návštěvníci dodržovat rozestupy alespoň dva metry, nejde-li o členy jedné domácnosti. Toto opatření však platí pouze ve vybraných krajích včetně Královéhradeckého, ve zbytku republiky se provoz kulturních objektů obnoví 10. května.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto FB Hvězdárna a planetárium Hradec Králové | Zdroj Hvězdárna Jičín, Hvězdárna a planetárium HK, Vláda ČR

Štítky hvězdárna, planetárium, Jičín, Hradec Králové, omezení, koronavirus, rozvolňování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.