neděle 26. září 2021 Andrea

Tři největší akce v Trutnově letos nebudou, pořadatelé kritizují chaos kolem restrikcí

Přestože vláda slibuje postupné rozvolňování proticovidových opatření, pořadatelé velkých kulturních akcí posouvají termíny na příští rok. Nikdo totiž netuší, jaké budou podmínky, a větší akce zorganizované pro menší počet lidí se organizátorům nevyplatí. Ruší se i tři největší akce v Trutnově.

Pivofest, festival extrémní hudby Obscene Extreme a Dračí slavnosti – tři největší kulturní akce v Trutnově se letos nejspíš neuskuteční, někteří organizátoři už oznámili náhradní termín v roce 2022, podobně jako například organizátoři Rock for People nebo metalového festivalu Brutal Assault.

„Celosvětová situace kolem covid-19 se nelepší a chaos kolem restrikcí v České republice je naprosto šílený. V této chvíli vůbec netušíme, co bude za týden, natož v létě, takže jsme se rozhodli opět přesunout Obscene Extreme na rok 2022. Věřte, že se nám toto rozhodnutí nedělá lehce, ale ta čistá frustrace z toho, že vám, fanouškům OEF, vlastně nemůžeme slíbit vůbec nic, a která nás neuvěřitelně drtí, nás vede k tomu, abychom festival o rok přesunuli a společně doufali, že příští rok opravdu proběhne tak, jak má,“ uvedli organizátoři na svém Facebookovém profilu. Ti jsou nadále v kontaktu s nasmlouvanými kapelami a většina z nich už přislíbila účast v následujícím roce. Jako náhradní termín pořadatelé určili 13. až 17. červen 2022, všechny vstupenky a vouchery zůstávají v platnosti na příští rok – stejně jako před rokem.

„I pro letošní rok máme záložní plán, který bychom rádi zveřejnili, až bude jisté, že budeme vůbec schopni v létě něco uspořádat. Dříve vás nechceme krmit žádnými sliby a plány,“ dodávají organizátoři Obscene Extreme.

Na příští rok, konkrétně na 11. června 2022, se přesouvá i trutnovský Pivofest, na který každoročně dorazily tisíce lidí. Během minulých ročníků tu vystoupili například No Name, Mig21, Bára Poláková nebo Olympic.

Prozatím jsou odsunuté na neurčito i Dračí slavnosti. „Vše je zatím nejasné, ale přesto věříme, že se nám je podaří ještě letos uskutečnit. Všichni budete včas informování, až se věci pohnou a bude možné větší shromažďování lidí,“ uvedl pořadatel, občanské sdružení Trutnov – město draka, na svém webu.

Mezi další zrušené akce v Trutnově patří i koncert symfonického orchestru Police Symphony Orchestra, který měl proběhnout zítra. Náhradní termín je 5. března 2022.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Miloš Šálek/FB Pivofest

Štítky kultura, festival, zrušeno, koronavirus, restrikce, Trutnov, Obscene Extreme, Pivofest, Dračí slavnosti

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.