čtvrtek 13. května 2021 Servác

Sezóna je nejistá. I přesto hejtmanství rozdělí přes pět milionů korun na pořádání kulturních akcí

Z pohledu organizátorů kulturních akcí musíme i letošní rok označit za nejistou sezónu. Řada organizátorů stále neví, v jakém rozsahu bude akce pořádat – jestli vůbec. O zrušení letošního ročníku už informoval například Majáles v Pardubicích. I přesto chce Královéhradecký kraj rozdělit 5,24 milionu korun na pořádání kultury v regionu.

„Všichni doufáme, že se život bude postupně vracet do normálu a akce se v letošním roce budou moci uskutečnit. Kultura nám moc chybí a v současném těžkém období potřebujeme naději. A tu nám organizátoři kulturních akcí dávají. Nevzdali to a akce připravují,“ řekla náměstkyně hejtmana Martina Berdychová (Východočeši) odpovědná za oblast kultury.    

Královéhradecký kraj v roce 2018 udělil trvalou finanční záštitu 28 organizátorům akcí po celém kraji. Trvat měla do loňské sezóny. Kvůli současné situaci se hejtmanství rozhodlo podporu prodloužit o jeden rok. Částku převyšující pět milionů korun si mezi sebe rozdělí celkem 23 organizací. 

Festivaly Majáles a REGIONY pokračují v přípravách. Doufají, že dostanou zelenou

Hradecká Drbna tento týden oslovila organizátory největších festivalů na východě Čech. Například s Majálesem v Hradci Králové organizátoři stále počítají, stejný přístup mají i pořadatelé akce REGIONY - Mezinárodní divadelní festival Hradec...

 

Peníze od Královéhradeckého kraje dostane například festival Cirk-UUF, Jiráskův Hronov, Náchodská Prima sezóna, Mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec, Šrámkova Sobotka nebo Divadelňák v Hradci Králové. 

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky kultura, akce, podpora, dotace, finance, Královéhradecký, kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.