čtvrtek 30. června 2022 Šárka

Kam o prodlouženém víkendu? Na halloweenské akce, Medové slavnosti nebo výstavu LEGA

V zítřejší svátek i o víkendu se na východě Čech opět koná řada zajímavých akcí. Safari Park ve Dvoře Králové nad Labem zve na oblíbený Týden duchů, během kterého celou zoo zdobí vydlabané dýně. V Jaroměři zítra pořádají food festival a v sobotu můžete vyrazit na stezku odvahy nebo na Medové slavnosti.

Safari Park ve Dvoře Králové zve na tradiční Týden duchů. Ode dneška do neděle se v zoo koná oblíbená akce s dlabáním dýní, které pak ozdobí celý Safari Park. Z hygienických důvodů je ale nutné si donést vlastní dlabací nástroje – nůž a lžíci. V pátek a v sobotu tu navíc od 17.30 budou komentované prohlídky zahrady s ohnivými loučemi. A v sobotu zahrada ožije mnoha duchy a strašidly, pro dětské návštěvníky tu chystají stezku odvahy s magickými stanovišti, kde budou plnit speciální úkoly. Start bude hned za vchodem do zahrady kdykoliv mezi 17. a 19. hodinou.

V Jaroměři zítra pořádají premiérový ročník akce Street food piknik. Od 10 do 18 hodin se v Masarykových sadech můžete těšit na spoustu jídla, pití, gastro specialit, ale i doprovodný program v podobě řízených degustací moravského vína, prémiových rumů a další zábavu. Zároveň bude probíhat den Turistických informačních center, v tom jaroměřském budou od 8.30 do 17 hodin dílničky pro děti a procházka s tajenkou a odměnou. V 10 a ve 14 hodin budou dvě komentované prohlídky kostela svatého Mikuláše a krypty. Sraz je před Mariánským sloupem.

Česká Skalice – Zájezd připravuje na sobotu Halloweenskou stezku odvahy. Na trase dlouhé pět kilometrů bude několik stanovišť se strašidly a pohádkovými postavami. Každý účastník dostane pohádkovou kartu, na kterou bude na stanovištích plnit úkoly. Po splnění všech úkolů čeká děti drobná cena a diplom statečného strašidla. Průběžný start na stezku odvahy je od 17 do 18 hodin.  

V Josefově v sobotu pořádají slavnosti k ukončení turistické sezony aneb Zavírání pevnosti. Mimo prohlídek se od 9 do 16 hodin můžete těšit na tábor, střelbu, svěšování vlajky a další doprovodný program.

V centru Špindlerova Mlýna v sobotu proběhne tradiční lidový jarmark Medové slavnosti. V 11 dopoledne tu pro děti vystoupí Michal z Kouzelné školky, následovat budou folklorní a hudební vystoupení. Do 16 hodin tady budou řemeslné stánky, podzimní dílny, dětský program a mnoho dalšího.

S dětmi můžete vyrazit také na velkou LEGO výstavu do SPŠ, SOŠ a SOU Hradební v Hradci Králové. Výstava potrvá do neděle a k vidění tu jsou stovky modelů stavebnic, tisíce kostek LEGO. Vystavené jsou všechny aktuální LEGO Technic modely na dálkové ovládání, se kterými si můžete sami zajezdit, funkční model železnice s několika trasami a spoustou vláčků k vyzkoušení. V akci uvidíte i nejnovější LEGO Technic 42131 Buldozer Cat D11 ovládaný aplikací. Vstupné je zdarma a zaparkovat můžete přímo před budovou školy.

Hodnocení článku je 76 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pixabay.com/StockSnap | Zdroj Halloweenská stezka odvahy, Město Jaroměř, SPŠ, SOŠ a SOU Hradební, Akce Hradecka

Štítky akce, víkend, děti, slavnosti, trhy, jídlo, Halloween, stezka odvahy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.