sobota 28. května 2022 Vilém

Kam o víkendu? Na Tankový den, Nábřeží paromilů nebo divadelní festival

Poslední prázdninový víkend se na Hradecku koná hned několik zajímavých akcí. Obdivovatelé vojenské techniky by neměli v sobotu chybět v Králíkách na Tankovém dnu, děti můžete vzít například na Loučení s létem v Třebechovicích pod Orebem. Na sobotu připadá také oblíbená tradiční akce Nábřeží paromilů.

Vojenské muzeum Králíky v sobotu láká návštěvníky na Tankový den a Den automobilní techniky. Tentokrát nebudou vojenská vozidla jen stát, návštěvníci je uvidí přímo v akci. Na tankodromu muzea se v komentované ukázce představí například mostní tank MT 55A nebo mostní tatra 813 AM50. Hlavní program začne v 11 a 14 hodin. Před a po hlavním programu se odvážnější navíc mohou nechat i svézt.

Smetanovo a Eliščino nábřeží v Hradci Králové bude v sobotu patřit paromilům. Na nábřežích a v parčíku na náměstí 5. května se představí vlastníci parních strojů a jejich replik. Návštěvníci tu uvidí parní válec, lokomobily, hasičské stříkačky, lokomotivy, modely parních strojů, ale také stabilní stroje a auto i moto veterány. Pro děti tu bude zprovozněná dětská železnice. Akce potrvá od 10 do 16 hodin.

Sportovci mohou v neděli vyrazit na veřejný terénní Běh Teplickými skalami. Trať závodu je dlouhá deset kilometrů a vede po prohlídkovém okruhu teplického skalního města, kde nechybějí písčité úseky a schody, pouze úvodní a závěrečný kilometr je po asfaltu. Součástí závodu bude i dětský běh. Start a cíl je v městském parku.

V kulisách hospitalu Kuks a jeho okolí probíhá až do neděle divadelní festival Theatrum Kuks, který nabízí barokní a barokem inspirované umění. Součástí bude i bohatý doprovodný program – diskuse s hosty, 3D audiovizuální expozice loutek, výstavy a instalace , koncerty, program pro děti a spoustu jídla a pití.

V Třebechovicích pod Orebem v sobotu zvou na Loučení s létem. Od 15 hodin bude za kulturním domem bohatý program – ukázky hudebních nástrojů z celého světa, workshop, kde si děti budou moci jednoduchý hudební nástroj vyrobit, show pro děti Vosa jede, pohádka, ukázky sportovní lukostřelby, divadelní představení a večer od 20 hodin rockový koncert.  

Dnes a zítra finišuje celoprázdninový festival Za poklady Broumovska, jehož vrcholem bude speciální páteční Bachovská noc za svitu svíček s violoncellistou Jiřím Bártou a sobotní koncert Epoque Quartet a Dua Siempre Nuevo. Ten ukončí letní hudební pouť po kostelích broumovské skupiny. Součástí doprovodného programu budou kytarové koncerty Alexandra Glize, prohlídky kláštera spojené s minikoncerty Tria Braunensis a divadlo pro děti v podání Naivního divadla Liberec.

Hodnocení článku je 26 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Kudy z nudy | Zdroj Akce Hradecka, Kudy z nudy

Štítky akce, víkend, běh, vojenská technika, Nábřeží paromilů, divadlo, Kuks, děti, koncert

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.