čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

Opilec na Babetě v Červeném Kostelci ujížděl policistům

Policisté v Červeném Kostelci chtěli zastavit řidiče na mopedu, který podezřele kličkoval po silnici. Řidič se snažil hlídce ujet, ale marně. Policisté pětadvacetiletému muži naměřili více než dvě promile alkoholu v dechu. Před jízdou vypil pět piv a tři deci tvrdého alkoholu.

Policisty v Červeném Kostelci zaujal řidič na mopedu, který kličkoval po silnici v ulici Strmá. „S použitím výstražných světel a nápisu STOP ho vyzvali k zastavení. Babetista nejprve zastavil, ale vzápětí začal ujíždět. Vydal se po ulici Náchodská, dále různými uličkami, kde projel i jednosměrkou a nakonec ztratil orientaci, najel do areálu jedné firmy, kde kvůli plotu již nemohl dále pokračovat. Z babety seskočil a chtěl se dát na útěk. Neměl však kam, tak se zastavil, zvedl ruce nad hlavu a začal s hlídkou spolupracovat,“ popsala policejní mluvčí Iva Kormošová. Pětadvacetiletý muž u sebe neměl žádné doklady a ukázalo se, že ani není držitelem řidičského průkazu.

Dechová zkouška u motoristy navíc ukázala přes dvě promile alkoholu v dechu. Muž se následně přiznal, že se před jízdou posilnil pěti pivy a přibližně třemi dcl tvrdého alkoholu.

„V rejstříku trestů má již tři záznamy o uložení zákazu řízení všech motorových vozidel,“ dodává mluvčí. Muži teď za ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí až roční vězení.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policie, alkohol, Babeta, Červený Kostelec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.