úterý 24. listopadu 2020 Emílie

Dopravu v Hradci Králové zkomplikuje oprava silnice na Jičín a Náchod

Dopravu ve stotisícovém Hradci Králové od pondělí zkomplikuje oprava frekventované výpadové silnice z města směrem na Jičín a Náchod. Oprava silnice v Koutníkově ulici potrvá do poloviny září. Na 1,5 kilometru dlouhém úseku jsou nyní tři jízdní pruhy, dva z města a jeden vedoucí do města. Po dobu opravy bude provoz zúžen na dva pruhy.

Oprava silnice bude mluvčí stavební firmy Eurovia CS Ivety Štočkové rozdělena do několika navazujících etap, aby byl na výpadovce zachován provoz. Dočasně budou omezeny vjezdy do areálů a objektů u silnice. Stavbaři postupně po jednotlivých jízdních pruzích kompletně vymění povrch silnice. „Součástí prací bude také obnova vodorovného a svislého dopravního značení a pracovat se bude také na inženýrských sítích,“ uvedla Štočková.

Již od pondělí 2. července stavbaři opravují frekventovaný kruhový objezd Brněnská, který je na opačném konci města než Koutníkova ulice. Objezd Brněnská je na silničním okruhu města a začíná na něm hlavní silnice z města směrem na Brno a Olomouc. Dopravu zatím oprava objezdu nijak výrazně nezkomplikovala. Policie to přičetla slabšímu prázdninovému provozu a tomu, že mnoho lidí mělo o zkráceném pracovním týdnu volno. Omezení na objezdu budou trvat do začátku září, zcela by měly být opravy hotovy do konce října.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky doprava, rekonstrukce, Hradec Králové, silnice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.