úterý 11. srpna 2020 Zuzana

Drogy a alkohol za volantem opět v hlavní roli. Hned tři řidiči na Trutnovsku takto riskovali

V průběhu včerejšího odpoledne a večera nachytali policisté na Trutnovsku hned tři hříšníky, kteří usedli za volant pod vlivem návykových látek. Mezi nimi byla i žena, která nadýchala přes 2 promile a nikdy nevlastnila řidičák. Ten neměl ani zdrogovaný řidič jiného vozu.

Nejdřív policisté zastavili v Dolní Olešnici 31letého muže. Upozornil na sebe svým specifickým stylem jízdy. Policistům hned došlo, že není něco v pořádku. To následně potvrdil i test na drogy, který vyšel pozitivně. „Policisté navíc zjistili, že není držitelem řidičského oprávnění,“ říká policejní mluvčí Lukáš Vincenc.  

Na dalšího provinilce narazili vpodvečer v Trutnově. 59letému řidiči prokázala provedená dechová zkouška 0,33 promile alkoholu. Další jízdu mu policisté zakázali „Oběma nyní za dopravní přestupky hrozí ve správním řízení pokuta a zákaz řízení,“ dodává mluvčí.

Do třetice se pod drobnohled policistů dostala 33letá žena. K jízdě pod vlivem alkoholu se přiznala. Navíc nikdy neměla řidičák. Podle prvotního zjištění měla s autem jezdit různě po Trutnově kolem osmé hodiny večer a pak auto odstavit u jedné z chatek na okraji Trutnova. „Policisté na ženu narazili v rámci hlídkové činnosti, když prověřovali oznámení právě o pohybu zmíněného vozidla,“ říká Vincenc.

Při dechové zkoušce jí bylo naměřeno 2,09 promile alkoholu. V případě uznání viny a odsouzení, hrozí ženě z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky až roční vězení, peněžitý trest nebo zákaz řízení.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Adéla Cinklová

Štítky policie, drogy, alkohol, řidič, Trutnovsko, vězení, auto, risk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.