středa 5. srpna 2020 Kristián

V hradeckém kraji posílí dopravci před Vánoci vlaky i autobusy

Nové jízdní řády vlaků a autobusů přinesou od neděle 15. prosince v Královéhradeckém kraji například posílení železničního spojení z Náchodska nebo nové přímé autobusové spojení z Kostelce nad Orlicí na všechny směny do automobilky v Kvasinách na Rychnovsku. V turistické sezoně bude posíleno vlakové spojení z Trutnova do polské Sędzisławi na všechny dny v týdnu, sezona se protáhne až do konce září. ČTK to dnes sdělilo hejtmanství.

"Nové vlakové spojení a posílení spojů z Náchodska zavádíme v reakci na rostoucí poptávku cestujících. Chceme odlehčit přetížené autobusové spojení na trase Hradec Králové - Náchod a poskytnout cestujícím možnost dostat se včas na železniční koridor v Chocni, odkud mohou pohodlně cestovat na Prahu nebo na Moravu," uvedl první náměstek hejtmana pro dopravu Martin Červíček (ODS).

Na železnici patří k nejvýznamnějším změnám zavedení nového přímého spěšného vlaku Dobrošov, který zajistí spojení Broumova s Hradcem Králové. Spěšný vlak pojede přes Náchod s příjezdem do krajského města v 07:36. Přímý rychlík z Meziměstí do Prahy, který přijede do Hradce Králové před 06:00, nahradí spěšný vlak z Broumova do Starkoče, kde budou přípoje na vlaky do Hradce Králové a do Prahy. Od 15. prosince posílí také spěšné vlaky mezi Náchodem a Chocní.

V novém autobusovém jízdním řádu se vedle posílení spojení z Kostelce nad Orlicí do Kvasin objeví také nové páry spojů na trase Nové Město nad Metují - Deštné v Orlických horách a na trase Borohrádek - Týniště nad Orlicí. Více přímých autobusů bude také na trase Hradec Králové - Hořice - Nová Paka. Ve všedních dnech nový řád zavede lepší spojení mezi Vrchlabím a krkonošskými horskými středisky.

Podrobné informace ke změnám jízdních řádů mohou cestující nalézt na webu Královéhradeckého kraje.

Autoři | Foto flickr.com

Štítky ČR, doprava, správa, Královéhradecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.