pondělí 13. července 2020 Markéta

Srážka čtyř aut u Semonic má jednu oběť, řidič zemřel v nemocnici

Sobotní srážka čtyř aut u Semonic na Náchodsku si vyžádala jednu oběť. Jeden ze tří zraněných řidičů později zemřel ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. ČTK to dnes řekla mluvčí policie Magdaléna Vlčková. Mrtvý řidič ze semonické nehody je již 42. letošní obětí dopravních nehod v Královéhradeckém kraji. Za celý rok 2018 na silnicích v kraji zemřelo 18 lidí.

Nehoda se stala v sobotu před osmou hodinou ráno na hlavní silnici z Hradce Králové směrem na Náchod a Polsko. Nejprve se srazila dvě za sebou jedoucí auta. Jedno z nich pak vyjelo do protisměru, kde v tu chvíli projížděla další dvě vozidla. Silnice byla čtyři hodiny uzavřená a řidiči museli objížďkami po vedlejších silnicích.

Počet mrtvých na silnicích hradeckého kraje bude letos zřejmě nejvyšší od roku 2012, kdy v kraji při nehodách zemřelo 57 lidí. Mezi lety 2013 a 2018 počet obětí trvale klesal. Dosavadních 42 životů vyhaslo při 37 dopravních nehodách. Nejvážnější nehodou v kraji zatím byla v polovině července srážka osobního auta s vlakem na přejezdu v Černožicích na Hradecku, při níž zemřela čtyřčlenná rodina.

Na provoz na silnicích se hodlá zaměřit nový ředitel královéhradecké krajské policie Petr Petřík, který se funkce ujal v pátek. "V královéhradeckém regionu rapidně stoupá počet úmrtí na silnicích," připomněl Petr Petřík při nástupu do funkce.

Autoři | Foto KŘP KHK

Štítky ČR, nehoda, úmrtí, Náchodsko, Královéhradecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.