středa 21. října 2020 Brigita

Vážné dopravní nehody si dopoledne vyžádaly zranění lidí i úmrtí psa

Dvě vážné dopravní nehody zaměstnaly dnes ráno a dopoledne záchranáře na Hradecku. Bouralo se u Českého Meziříčí a Třebechovic pod Orebem. Obě kolize se neobešly bez zranění osob.

První nehoda se stala těsně po sedmé hodině u Českého Meziříčí, kde se čelně střetly dva osobáky. „Na pomoc zraněným vyrazily dvě výjezdové skupiny RZP spolu s lékařem ze základen v Jaroměři a Opočně, zároveň s královéhradeckou leteckou záchrannou službou,“ uvedl mluvčí záchranářů Ivo Novák.

Při nehodě utrpěli středně těžká zranění dva muži (35 a 20 let), kteří ve vozidlech cestovali. Hasiči je museli z vozů vyprostit. Starší z mužů byl letecky transportován do královéhradecké nemocnice, mladšího pak záchranáři převezli do náchodské nemocnice.

O necelou půlhodinu později přijali operátoři linky 155 oznámení o nehodě nedaleko Třebechovic pod Orebem. Dodávka tam po smyku a nárazu do stromu skončila mimo vozovku. „Přes hrozivě vyhlížející nehodu vyvázli dva muži, kteří v dodávce cestovali, pouze s lehkými zraněními. Zasahující záchranáři je tak po ošetření mohli ponechat na místě. Tolik štěstí neměl pes, kterého ve voze převáželi. Ten při nárazu utrpěl zranění, která nepřežil,“ řekl Novák.

Autoři | Foto HZS KHK, ZZS KHK

Štítky Policie ČR, HZS, záchranná služba, nehoda

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.