neděle 26. září 2021 Andrea

Začíná řepná kampaň, počítejte se zvýšeným provozem náklaďáků a se zdržením

Policisté varují před zvýšeným provozem nákladních aut na silnicích celého Královéhradeckého kraje, začíná totiž řepná kampaň. Řidiči by podle policistů měli počítat také s možnými omezeními v dopravě a se zdržením.

Na nákladní vozidla se proto v příštích dnech zaměří policisté. „Zaměříme se na to, aby přeprava neohrožovala bezpečnost a plynulost silničního provozu. Pro nás tato část roku každoročně přináší zvýšený výkon služby, kdy se u nákladních vozidel zaměřujeme například na dodržování předepsaných sociálních předpisů, na technický stav vozidel, na kontrolu zajištění nákladu, ale také na dodržování rychlostních a hmotnostních limitů," uvádí Petr Dušek, vedoucí odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje. 

Právě kontrolu dodržování hmotnostních limitů budou v následujících týdnech policisté namátkově provádět na různých typech komunikací, v různých časech na předem vytipovaných místech.

Zároveň chtějí policisté cílit na zajištění bezpečnosti a plynulosti silniční dopravy v místech, kde je předpoklad, že by mohlo docházet k dopravním kolizím.

„Všem řidičům v následujících týdnech proto doporučujeme, aby při svých cestách dbali i z tohoto důvodu zvýšené pozornosti,“ apeluje policejní mluvčí  Magdaléna Vlčková.

Ohodnoť článek

Štítky řepa, cukr, nákladní auta, sklizeň, policie, bezpečnost

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.