neděle 26. září 2021 Andrea

Maximální rychlost porušuje 80 procent řidičů, zaměřili se na ně policisté na Trutnovsku

Policisté se v těchto dnech zaměřují na dodržování rychlosti. Statistiky totiž ukazují, že nepřiměřenou rychlostí jezdí pravidelně více než 80 procent řidičů. Samotná přítomnost policistů přitom stačí k tomu, aby řidiči dodržovali pravidla. Kontroly tak působí i preventivně.

„Dopravní policisté na Trutnovsku v těchto dnech provádí měření rychlosti, které s sebou nese mimo sankce v případě překročení i preventivní účinek. Samotná přítomnost policistů, kteří mění svá stanoviště, řidiče totiž vede k dodržování rychlosti,“ uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc s tím, že z těchto důvodů budou policisté v kontrolách rychlosti i dodržování ostatních silničních pravidel pokračovat.

„Rychlá jízda není řešení. Ve výsledku ušetříte pár minut, které za takové riziko přeci nestojí. Dodržujte rychlost a nespěchejte, ať vždy dojedete v pořádku do cíle,“ apeluje mluvčí.

Na nedodržování maximální povolené rychlosti na silnicích se zaměřuje i nový osvětový projekt 13 MINUT. Součástí kampaně je i provokativní film Víta Klusáka, který přináší unikátní pohled na nepřiměřenou rychlost očima viníků tragických dopravních nehod. Název filmu 13 MINUT je inspirovaný průměrným časem, který řidič ušetří na cestě z Prahy do Brna, pokud překračuje povolenou rychlost o 20 kilometrů za hodinu. Přitom už jde o rychlost, při níž významně narůstá riziko závažné nehody

Hodnocení článku je 42 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policie, rychlost, kontroly, Trutnov, pokuty

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jiří Novotný

Riziko nehody je daleko větší když v autě kouří a telefonují s telefonem v ruce.

pátek, 30. července 2021, 13:50

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.