sobota 15. května 2021 Žofie

Během víkendu přes hranice okresů řidiči nejezdili, problém byla ale rychlost. Policie rozdala skoro 400 pokut

Zatím co vládní nařízení a zákaz cestování do jiných okresů většina lidí respektovala, problém byla rychlost a neukázněná jízda. Řada řidičů si pletla poloprázdné silnice se závodní dráhou. Ve zhruba 400 případech skončila rychlá jízda pokutou. Řada dalších bourala.

„Kromě pokut jízda velice často končila rozbitým autem i zraněním,“ řekla mluvčí policistů Eva Prachařová. Během čtyřdenního prodlouženého víkendu policie odhalila celkem 389 přestupků. Za ně policisté udělili pokuty v celkové výši přes 240 tisíc korun. Ve více než třech stovkách případů šlo o překročení maximální povolené rychlosti.  

Na řadě míst se bouralo. Jedna z nehod se stala i v pondělí na Trutnovsku, kdy řidička Jaguaru nezvládla řízení a se svým autem narazila do stromu vedle silnice. „Po střetu se s vozidlem přetočila a narazila do dalšího stromu,“ řekla mluvčí policistů Lucie Konečná. S ohledem na zdravotní stav nemohla policie provést dechovou zkoušku, proto byl nařízen odběr krve. Řidička byla letecky transportována do nemocnice v Hradci Králové. Škoda na autě se odhaduje na 700 tisíc korun. 

Zákaz cestování platí už přes měsíc. V Královéhradeckém kraji nařízení porušuje zhruba 170 lidí denně

Zatím nejpřísnější vládní opatření v České republice platí přes měsíc. Zakazuje cestování mezi okresy. Pokud řidič do jiného okresu musí, je povinen prokázat důvod své cesty. Od 1. března v Královéhradeckém kraji policie nemusela řešit žádné...

 

Rychlá jízda je příčinou třetiny nehod 

Podle dopravních statistik, které na svém webu pravidelně zveřejňuje Policie ČR je jednou z nejčastějších příčin nehod právě rychlost. Od začátku roku se v Královéhradeckém kraji stalo 1.099 dopravních nehod. Jako příčina je nepřiměřená rychlost připisovaná 347 z nich.   

Mezi další nejčastější příčiny patří jízda pod vlivem alkoholu, nedání přednosti v jízdě a nesprávné předjíždění – tedy bezohledná jízda.  

Novodobým rekordmanem v rychlé jízdě je řidič, který na konci března překročil maximální povolenou rychlost o více než sto kilometrů v hodině. Policejní hlídka mu na D11 naměřila 239km/h.  „Sedmatřicetiletý řidič měl sice všechny potřebné doklady, prošel i u dechové zkoušky, ale překročení rychlosti mimo obec po odečtení stanovené odchylky o 101 km/h rozhodně v pořádku nebylo,“ řekla Konečná. Při takovém porušení předpisů hrozí roční zákaz řízení a pokuta do deseti tisíc korun. 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Denisa Albaniová

Štítky doprava, rychlost, nehoda, policie, kontrola, Velikonoce, víkend

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.