úterý 2. března 2021 Anežka

O roušky na Trutnovsku je zájem. Města budou v rozdávání pokračovat i v dalších dnech

Města v okrese Trutnov začala rozdávat roušky, které do regionu poslala vláda. Půl milionu kusů bylo rozděleno do Vrchlabí, Dvora Králové nad Labem a Trutnova. Například ve Dvoře bylo rozdáno prvních 700 kusů, s distribucí proto město pokračuje i dnes. Další roušky místním nabídne i Trutnov, zbytek skončí v sociálních službách.

„Lidé si pro roušky mohou chodit i v dalších dnech, informační centrum je otevřeno v režimu výdejního okénka,“ říká mluvčí radnice ve Dvoře Králové nad Labem Miroslava Kameníková. Otevřené je v pracovní dny od 8:30 do 16:00. Sociální služby během pondělí rozdali také 200 kusů roušek sociálně slabým a seniorům.

Lidé, kteří si nemohou pro roušky dojít osobně, mohou kontaktovat sociální pracovnice městského úřadu Dvůr Králové nad Labem. K dostižení jsou na telefonních číslech 737 079 690, 731 630 416 a 734 763 090.

V rozdávání pokračuje i Trutnov, zredukoval výdejní místa

Díky daru soukromého investora bylo nakonec možné přidělit každému pět kusů chirurgických ústenek. Zájem o ně byl velký. Jen během prvních dvaceti minut si pro ně na městský úřad přišlo dvacet lidí. Po prvních čtyřech hodinách bylo z úřadu vydáno bezmála dva tisíce kusů roušek pro 350 lidí.

Celkem Trutnov během pondělí rozdal 13.280 kusů chirurgických roušek. Zájem o ně nakonec projevilo přes 2,5 tisíce lidí. „Na distribuční místa jsme rozvezli celkem 149 600 kusů roušek. Většina pocházela z páteční dodávky ze skladu státních hmotných rezerv,“ říká starosta Trutnova Ivan Adamec (ODS).

I v následujících dnech si tak mohou lidé roušky vyzvednout. Radnice pouze upravila výdejní místa. Až do středy budou chirurgické ústenky k dostání na recepci městského úřadu a ve společenském centru UFFO. Od čtvrtka pak na pobočkách městských knihoven na Lípově náměstí a Horské ulici.

Roušky, které si nikdo nevyzvedne, skončí v organizacích sociální služby. Tedy v Oblastní charitě Trutnov, Mostu k životu, Pečovatelské službě Trutnov a Domovu pro seniory Trutnov. Část z nich bude přerozděleno i do škol.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto město Trutnov

Štítky Trutnovsko, roušky, distribuce, zájem, Dvůr, zásoba, nařízení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.