čtvrtek 25. února 2021 Liliana

Hradec Králové chce nakopnout kulturu. Organizátorům pomůže restart zvládnout finančně

Každým rokem město Hradec Králové vyhrazuje pořadatelům kulturních a sportovních akcí peníze, které jim rozděluje v rámci dotací. Kvůli současné pandemii je letošní balík peněz o něco větší, než je zvykem. Během prvního pololetí roku 2021 město rozdělí zhruba 2,5 milionu korun mezi 109 pořadatelů a kulturních subjektů.

„Zejména v této době výrazně utrpěly všechny oblasti společenského života. S příchodem vakcíny jsme konečně dostali novou naději, která může být nadějí také pro pořadatele kulturních a sportovních akcí. Většina z nich se v loňském roce nemohla konat, vládními nařízeními byly zasaženy i mnohé aktivity cestovního ruchu. Jako město bychom všem těmto oblastem chtěli dát možnost důstojného restartu a opět jim pomoci, a to alespoň formou dotací a samozřejmě naší podporou,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek (ODS).

Dotaci tak dostanou turnaje nebo republiková mistrovství v karate, pozemním hokeji, volejbale či minigolfu, běžecké, plavecké závody a celá řada dalších sportovních událostí pro všechny věkové kategorie.

V oblasti kultury v prvním pololetí město podpoří pořádání výstav, koncertů, divadelních představení či soutěžních přehlídek amatérských souborů a umělců, v cestovním ruchu to je pak celá řada společenských akcí pro veřejnost na různých místech ve městě, podpora turistické atrakce parních lodí v Hradci Králové, dotace na provoz cyklobusů na Hradecku nebo na pořádání festivalů zaměřených například na gastronomii či saunování.

Město má na tyto akce vyhrazeno více finančních prostředků než v loňském roce, například v oblasti cestovního ruchu je v rozpočtu připraveno o půl milionu korun více než loni. V prvním pololetí by dotaci v celkové výši 852 tisíc korun mělo dostat 23 žadatelů na propagační a turistické projekty. V rámci sportu se v prvním pololetí plánuje rozdělit více než jeden milion korun mezi 59 akcí.

„Na podporu menších kulturních akcí v letošním roce má město ve svém rozpočtu připravené téměř dva miliony korun a v prvním pololetí by mezi 27 akcí mělo být rozděleno téměř 620 tisíc korun. Dotace do výše 50 tisíc korun schválila na svém dnešním zasedání rada města, vyšší dotace pak bude na svém zasedání projednávat zastupitelstvo města v druhé polovině ledna,“ říká Monika Štayrová (ANO).

O dotacích akcím ve druhém pololetí budou zastupitelé rozhodovat na základě hodnocení a doporučení příslušných komisí v červnu.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Tisková zpráva | Foto Butterfly Agency

Štítky kultura, Hradec Králové, nábřeží, finance, restart, finance, podpora, magistrát, dotace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.