Nové Město nad Metují si pořídilo nový rychlostí radar. Ten se bude podle potřeby přesouvat na osm různých stanovišť. Řidiči proto na první pohled nepoznají, zda se na daném úseku měří nebo ne. V pondělí se začalo měřit v ostrém provozu.
Všechna měřící stanoviště jsou rozmístěna prakticky po celém městě a jeho okolí. Jedna z měřících skříní je například v Nahořanské ulici. Další jsou pak v Náchodské, Dobrušské, Hlinské a ulici T. G. Masaryka. Na další pak řidiči narazí v okolních obcích Nahořany, Bohuslavice a Provodov-Šonov.
Městská policie používala radar od poloviny listopadu. „Nejdříve jsme všechna stanoviště používali stejně,“ řekl velitel městské policie Miloš Kratěna. Nyní se budou strážníci zaměřovat na úseky, kde řidiči překračují rychlost nejčastěji. Stále však platí, že se jednotlivá stanoviště budou měnit vždy po několika dnech.
Na výběru míst měřících budek se podíleli i místní obyvatelé. Ty jich vybrali rovnou polovinu. Další stanoviště byla vytipována podle nehodovosti, zkušenosti strážníků a dosavadního ručního měření.
Všechna stanoviště jsou strážníky ovládána dálkově z jejich služebny. Zároveň mají bezpečnostní pojistku, kdy při narušení automaticky odejde hláška policii. „Stanoviště jsou konstruována tak, aby umožnila měřit oba jízdní pruhy zároveň,“ vysvětluje Kratěna.
V těchto dnech se na všech stanovištích střídá jedno měřidlo. Systém však umožňuje měření na více stanovištích zároveň, toho chce městská policie do budoucnosti využít.
O pevných radarech se ve městě mluvilo od roku 2017. Radnice však nechtěla klasické měření. „Snahou bylo, aby bylo měřící stanoviště nápadné. Zkrátka… Aby si jej každý všiml a zanesl do nejrůznějších aplikací, aby se co nejdříve rozkřiklo, že v Novém Městě nad Metují je měřena rychlost,“ dodal velitel městské policie.
Peníze vybrané na pokutách skončí v městské kase. „Cílem není vybrat co nejvíc peněz na pokutách, ale zklidnit dopravu na problémových úsecích,“ řekl pro Český rozhlas starosta města Petr Hable (Volba pro Nové Město).
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
jeste musim dodat. Nadavalo se na komance ze nas sleduji a dnes? Dnes nas sleduje velky bratr vsude kam se hneme. v mnoha obytnych domech i na chodbach.v obchodech i kolem nich, u bankomatu. a kamery na silnicich, dalnicich. To jsme asi vsichni chteli bejt sledovani VSUDE. Trva to uz nejmene 25 let co jsme sledovani a sledovani se jeste zvetsi, kazda obec si da kamery i radary a bude to. Zajimalo by me co delaji s fotkama a záznamy vsech tech obyvatel po ty roky. na milion % je nesmazou, co kdyby se hodily.
Úplně mě zaplavil pocit naprostého bezpečí. Vlastně jsem sledován laskavým okem policisty, jen co vyjedu z brány. Ještě bych prosil začít měřit rychlost chůze a zakázat běh - někdo do někoho vrazí a neštěstí je na světě. A pak mám trochu pocit, že to dcera občas přehání s rychlostí na dvorku na odrážedle. Pod který správní úřad to spadá?
co chcete od obecnich a krajskych zlodeju, ridic je dobra dojna krava. Jeste radar nastavi o 5km niz a penizky se jen posinou do kapec zlodeju. Cim vic se ridici musi koukat na tachometr tim min se venuji rizeni, co pak nastava??? To uz zlodeje nezajima, hlavne ze hrabou.
Stejný svinstvo jako u nás v Chomutově. Několik pokut už zaplaceno, většinou za 56 km/h 3 km/h je prý tolerance. Dobrý je to že poslední dvě pokuty jsem platil najednou z toho jedna týden po splatnosti. Půl roku nic a najednou se mi vrátilo 900 Kč na účet. To byla ta jedna platba po splatnosti. Vrátěj to a teď proběhne správní řízení kde mi můžou napařit 2500 Kč. Co z těchto radarů vzešlo : v místech kde jsou jezděj lidi 30 km/h, magistrát hrabe ( když dejme tomu 1000 lidí zaplatí po splatnosti 1000x900 =900000 Kč ne učtu co vydělává na úrocích) a více už se k tomu nebudu vyjadřovat protože mi začíná cukat koutek a pumpovat žíla na spánku. Krásný Nový rok
Ne krompáč , podívejte se na občanský zákoník č 89 /2012 SB paragraf 84 ,