čtvrtek 28. ledna 2021 Otýlie

Ředitel CIRI Korych rezignoval na svojí funkci. Snažil se utajit nehodu, kterou zavinil v opilosti

, aktualizováno 24. listopadu 2020, 15:54

Ředitel Centra investic, rozvoje a inovací Lukáš Korych (ODS) rezignoval na svůj post ředitele. Hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček (ODS) ho vyzval k odchodu. Důvodem má být dopravní nehoda, kterou Korych spáchal pod vlivem alkoholu. Svým nadřízeným o ní neřekl.

„K žádnému zranění nedošlo. Policisté podrobili devětatřicetiletého řidiče dechové zkoušce s výsledkem 1,4 promile. Řidiči zadrželi řidičský průkaz a z důvodu závad na autě i osvědčení o registraci vozidla. Škoda na superbu byla odhadnuta na 300 tisíc a na stromu 1 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

K nehodě došlo v centru Hradce Králové na křižovatce pod Malým náměstím už ve čtvrtek odpoledne. Řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy, dostal smyk a narazil do stromu.

„Je to lidské selhání. Pokud by neodstoupil, tak ho rada Královéhradeckého kraje s největší pravděpodobností odvolá,“ řekl hejtman kraje Červíček. Lukáš Korych měl o incidentu nejdříve informovat své nadřízené, tedy radu kraje. To však udělal až po čtyřech dnech.

„Bez ohledu na výsledky šetření policie přijímám plnou zodpovědnost za svůj čin,“ řekl v České televizi Korych.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Twitter: @VlastimilWeiner | Zdroj Twitter: @VlastimilWeiner

Štítky CIRI, Hradec Králové, Královéhradecký, kraj, Martin Červíček, Lukáš Korych, ředil, nehoda, alkohol, rezignace, odstoupení

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.