úterý 1. prosince 2020 Iva

ANKETA: Souhlasíte s nově nařízeným vládním opatřením?

Vláda dnes oznámila, že od zítřka zavírá obchody a omezuje pohyb. Jde o další ze sérií omezení v boji proti koronaviru. Nová opatření ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) představil jen pár dní poté, co nařídil nosit roušky i mimo budovy a veřejnou dopravu. Kvůli špatné komunikaci a rychlému upravovaní opatření řada lidí přestává mít ve vládě důvěru.

Nová opatření mají zabránit kolapsu a nedostatku lůžek v nemocnicích. „Musíme v první řadě ochránit životy našich občanů. Při různých predikcích, pokud bychom nezavedli další opatření, by náš zdravotní systém zkolaboval 7. až 11. listopadu,“ řekl dnes premiér Andrej Babiš (ANO).

Vláda dnes oznámila další opatření, která mají zabránit šíření koronaviru. Od čtvrtečního rána se uzavřou maloobchody a prodejny se základním sortimentem s výjimkou potravin, lékáren a drogerií. Vláda také doporučila práci z domova v případě, že...

V Královéhradeckém kraji bylo k dnešnímu dni potvrzených 4.223 pozitivních testů na CODID-19. Nejhorší je stále situace na Hradecku, zde je 1.473 lidí s koronavirem. Od začátku pandemie se v kraji uzdravilo 3.233 lidí. 50 pacientů s COVID-19 zemřelo.

Ministr zdravotnictví dalším opatřením popřel to, co oznamoval při svém jmenování do pozice, kdy se nechal slyšet, že hodlá oznamovat systematická opatření, která nechá alespoň dva týdny působit. Přitom teprve o půlnoci z úterý na středu začíná platit nošení roušek na veřejnosti. Tedy týden poté, co byl zaveden „balíček“ dalších protikoronavirových opatření.

Souhlasíte s omezením, které vláda ve středu představila?

Celkem hlasovalo21592 čtenářů

Hodnocení článku je 76 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto vlada.cz

Štítky COVID-19, koronavirus, nařízení, vláda, omezení, Roman Prymula, Andrej Babiš, obchody, anketa

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.