sobota 8. května 2021 Statní svátek

POLITICKÁ KORIDA: Toto jsou nové strany a koalice ve vedení Královéhradeckého kraje

Redakce Hradecké Drbny po volbách oslavila všechny strany, které ve volbách získaly více než 5 procent. Jejich zástupcům jsme dali možnost představit svoji stranu i vizi, se kterou chtějí Královéhradecký kraj následující čtyři roky vést.

OTÁZKA: Můžete představit Váš politický klub a priority, na které se budete během následujících čtyř let zaměřovat?

Odpovědi nejsou redakčně upraveny a jsou řazeny podle data a času doručení do redakce. Redakci neodpověděli Martin Červíček (ODS), Rudolf Cogan (STAN), Martina Berdychová (Východočeši), Pavel Bulíček (Piráti), Jiří Štěpán (ČSSD) a Alena Pajherová (SPD).


Pavel Bělobrádek (Koalice pro Královéhradecký kraj: KDU-ČSL, VPM, Nestraníci)

Koalice pro Královéhradecký kraj má čtyři členy. Ekonomka a ředitelka diecézní charity Anna Maclová, lékař a pedagog Jan Čáp, dlouholetý starosta Chlumce nad Cidlinou Miroslav Uchytil a poslanec Pavel Bělobrádek. Chceme se soustředit především na oblasti, kde jsme úspěšně pracovali v uplynulém období, tedy: ochrany životního prostředí, zejména vody; a sociální a zdravotní péče. Samozřejmě je pro nás zásadní oblast dopravy a vzdělání.

Pavlína Springerová (Spojenci pro Královéhradecký kraj: TOP 09, HDK, LES)

Spojenci pro Královéhradecký kraj (TOP 09, Hradecký demokratický klub a Liberálně ekologická strana) reprezentují zodpovědnou a nepopulistickou politiku. Mezi naše priority patří zdravotnictví, školství a environmentální problematika.

Zdravý kraj: Náš kraj je nejstarším krajem, a proto musíme maximálně usilovat o kvalitní a dostupné zdravotnictví. Po koronavirové krizi je nutné stabilizovat zdravotnictví s důrazem na opomíjenou prevenci a zdravý způsob života. Pro stárnoucí populaci i hendikepované spoluobčany je nezbytné zajistit kvalitní péči, dostupné služby a důstojné podmínky života.

Chytrý kraj: Bude nutné dále pracovat na stabilizaci regionální sítě škol, intenzivně rozvíjet finanční, ICT a občanskou gramotnost studentů. Chceme více spolupracovat s vysokými školami a podnikatelským sektorem v oblasti rozvoje vědy, výzkumu a inovací. Podporujeme rozvoj celoživotního vzdělávání určeného zejména pro naše aktivní seniory.

Zelený kraj: V environmentální oblasti budeme dbát o chytrou a ekologickou likvidaci odpadů, obnovování lesů v jejich původní smíšené podobě. Naprosto klíčové bude hospodaření s vodou a její efektivní zadržování v krajině.

Darina Kricnarová (ANO)

Do voleb jsme šli s propracovaným programem a kandidátkou plnou zajímavých osobností a odborníků. Obojí budeme chtít v následujícím volebním období využít.

I když jsme získali stejný počet zastupitelů jako vítězná koalice, ocitlo se naše hnutí opět pouze v opozici. Nechceme se ublíženě odkazovat na předvolební dohody, které byly podle nás porušeny. Chceme i v opozici odvést kus práce. Doufáme, že jako nejsilnější opoziční strana získáme pozici předsedy kontrolního výboru. Můžeme slíbit, že budeme kontrolní roli plnit férově, velmi pečlivě a nekompromisně. Nečekají nás lehké časy, a proto je nutné kontrolovat správnost každého strategického rozhodnutí a každou vynaloženou korunu.

Do čela výborů můžeme nabídnout skutečné odborníky. Janu Berkovcovou na školství, Petra Koletu na dopravu, či Zdeňka Prause na regionální rozvoj. Absolutní prioritou příštích několika dnů a týdnů bude ale zdraví lidí v našem kraji. A tomu podřizujeme a podřídíme všechno. Ať už jako starostové ve Dvoře Králové, Hronově, Jičíně, Častolovicích ve Lhotě pod Hořičkami nebo jako zastupitelé v dalších městech a obcích.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FB: Aleš Cabicar

Štítky politická, korida, zastupitelský, klub, volby, 2020, vedení, Královéhradecký, kraj, přestavení, vizitka, cíl, vize, plán

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.