pondělí 30. listopadu 2020 Ondřej

Kvůli silnému větru padaly v Královéhradeckém kraji stromy na silnice i na železnici

Královéhradeckým krajem se prohnal odpoledne silný vítr, který lámal stromy a zastavil provoz na několika silnicích i železnicích. Do jednoho stromu narazil rychlík mezi Dvorem Králové a Jaroměří. Hasiči měli mezi 15:00 až 17:30 přibližně čtyřicet výjezdů, většinou k popadaným stromům.

Větve stromů, které spadly do trakčního vedení zastavily provoz na železniční trati mezi Jaroměří a Smiřicemi. Spadlé stromy také znamenaly stopku i pro vlaky na tratích mezi stanicemi Hněvčeves a Hořice, mezi Náchodem a Václavicemi a mezi Jaroměří a Českou Skalicí. Na trati mezi Dvorem Králové nad Labem a Jaroměří narazil rychlík Ještěd do stromu, který byl na trati. Provoz je tu přerušen.

Cestující z rychlíku byli za asistence hasičů evakuováni do stanice Jaroměř. Další rychlíky, které měly následně místem projíždět, jsou nahrazovány autobusy. Jde o úsek Dvůr Králové nad Labem - Smiřice a opačně.

Správa železnic už začala pracovat na odstranění stromů, České dráhy na některých tratích zavedly náhradní autobusovou dopravu. Omezení na tratích by mělo trvat nejméně do 19:00. 

Někde se už vlaky rozjely

Například na trati Broumov - Týniště nad Orlicí v úseku Václavice – Náchod, už byl provoz obnoven. Vlaky odjely ze stanice s více jak dvaceti minutovým zpožděním. Provoz byl obnoven i v úseku Hněvčeves – Hořice v Podkrkonoší. Spoj ze stanice Hněvčeves odjel dokonce s více jak hodinovým skluzem. Na dalších místech hasiči stromy ještě odstraňují.

Po silném větru likvidovaly jednotky hasičů i popadané stromy, které zatarasily silnice na několika místech na Hradecku.

Bouře zasáhla hlavně Náchodsko a Jičínsko, kde měli hasiči po přibližně deseti výjezdech. „Zasahovali jsme například v Hořicích u zajištění střechy, dále i v okolních obcích Jeřice a Cerekvice," řekl mluvčí hasičů Ondřej Sezima. V České Skalici na Náchodsku hasiči likvidovali požár trafostanice, ve Dvoře Králové nad Labem čerpali vodu.  

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky hasiči, evakuace, cestující, stromy, bouře, zásah, silnice, Královéhradecký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.