pátek 18. září 2020 Kryštof

V zámeckém parku v Žamberku havaroval vrtulník, seděly v něm i dvě děti

Všechny složky integrovaného záchranného systému se dopoledne sjely do zámeckého parku v Žamberku na Orlickoústecku. Havaroval tu lehký vrtulník, ve kterém cestovali čtyři lidé. Dva z nich se lehce zranili.

Vrtulník spadl údajně z malé výšky. Nehodu prošetřuje i policie, která byla na místo přizvána. „Podle prvotních informací z místa mělo dojít k lehčímu zranění dvou osob. Ve vrtulníku cestovali dva dospělí a dvě děti. V tuto chvíli okolnosti a příčiny pádu prověřujeme,“ řekla Hradecké Drbně policejní mluvčí Eva Maturová.

Jde o lehký čtyřmístný vrtulník Robinson R44. Podle záchranářů spadl z přibližně pěti metrů. 

"Došlo ke kontaktu rotujících částí s pevnou překážkou, pravděpodobně strom nebo větev. Bohužel u vrtulníku stačí cokoliv, co je pevně spojené se zemí, protože konce listů se pohybují kolem 700 kilometrů v hodině, a dojde pak k totální destrukci stroje," řekl zástupce ředitele Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod Josef Bejdák.

Vyšetřování nehody by mohlo být uzavřeno přibližně do dvou až tří měsíců. Z převážné většiny případů se podle Bejdáka jedná o chybu člověka.   

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto HZS Pardubického kraje, Twitter

Štítky policie, havárie, vrtulník, Pardubický kraj, Žamberk, zámecký park, záchranáři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.