úterý 11. srpna 2020 Zuzana

ZOO Dvůr Králové hlásí v červenci nadprůměrnou návštěvnost. Situace se zlepšuje v celém kraji

Návštěvnost památek v Královéhradeckém kraji za první polovinu letních prázdnin v meziročním srovnání stagnovala. Větší zájem hlásí ZOO Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku a turistické cíle v Krkonoších. Hotely v některých krkonošských střediscích zaznamenaly dokonce lepší výsledky než loni v červenci, vyplynulo z ankety ČTK.

"Návštěvnost července k 20. červenci 2020, dosáhla téměř 90.000 návštěvníků, což je o 10.000 více, než za stejné období v minulém roce. Letošní červenec se řadí k těm meziročně nadprůměrným," řekla mluvčí Safari parku Dvůr Králové Markéta Grúňová.

Značnému zájmu návštěvníků se těší také turistické cíle v Krkonoších. Například červencová návštěvnost lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku je srovnatelná z předchozími lety. Podle náčelníka lanovky Jiřího Martince bude její červencová návštěvnost více než 50.000 lidí.

"Je to srovnatelné s minulými roky. V červenci 2017 jsme měli 56.000 prodaných jízdenek, v červenci 2018 to bylo 59.000 a loni ve stejném měsíci 58.000," řekl Martinec.

Propad návštěvnosti na jaře kvůli covidu-19 a v červnu kvůli deštivému počasí se podle něj negativně promítne do celkových letošních výsledků. "Za březen, duben, květen a červen máme velkou ztrátu, kterou už nedoženeme," řekl.

Za lepší průměr označil první polovinu prázdnin z hlediska návštěvnosti hotelů v největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn majitel ubytovacího portálu spindleruv-mlyn.com Martin Jandura. Zdůraznil, že je nutné rozdělit červenec z hlediska návštěvnosti na dvě části.

"Začátek července, asi tak do sedmého, byl hodně slabý. Pak se to rozjelo a teď je Špindl vyprodaný, je to nad očekávání dobré. Od 15. července je to dokonce o nějaké to procento lepší než loni touto dobou," řekl Jandura. Špindlerův Mlýn je podle něj v srpnu vyprodaný z asi 95 procent. "Němce a Poláky masivně nahradila česká klientela, Češi jednoznačně převažují," řekl Jandura.

V Královéhradeckém kraji je ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ) pět památek, zámky Opočno, Hrádek u Nechanic, Náchod, Ratibořice a hospital v Kuksu. "Návštěvnost je zhruba na stejné úrovni jako loni," řekl ředitel NPÚ na Sychrově Miloš Kadlec. Nic bližšího k tomu neuvedl s odkazem na zveřejnění podrobné zprávy o návštěvnosti v příštím týdnu.

Podle státní agentury CzechTourism byla v roce 2019 nejnavštěvovanějším turistickým cílem v Královéhradeckém kraji dvorská zoo, kam zavítalo téměř 542.000 lidí. Druhé místo obsadila lanová dráha z Pece pod Sněžkou na Sněžku s 310.000 návštěvníky. Třetí byla Stezka korunami stromů Krkonoše u Janských Lázní s návštěvností více než 305.000 lidí.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky rekreace, památky, turistika, Královéhradecký, kraj, Safari, Park, ZOO, zahrada, zvířata

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.