úterý 11. srpna 2020 Zuzana

Malé knihovny v Královéhradeckém kraji dostanou šanci. A taky deset milionu korun

Životnost některých malých knihoven v Královéhradeckém kraji je na hraně. Utáhnout finančně náklady spojené s personálem, pronájmem budov a knižním fondem jsou někdy často nad síly jednotlivých institucí. Královéhradecký kraj tak rozdělí mezi šest malých knihoven v kraji celkem 10 milionu korun.

„Cílem regionálních funkcí knihoven je zajistit dostupnost a rozvoj veřejných knihovnických a informačních služeb ve všech místech České republiky, a tím i odstranění nežádoucích rozdílů v úrovni jejich poskytování,“ řekla Marina Berdychová (Východočeši), náměstkyně hejtmana. Za tyto peníze tak budou moct malé knihovny například nakoupit nové knihy.

Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové plní část regionálních funkcí sama, část přenáší prostřednictvím smluv na takzvané pověřené knihovny v Hradci Králové, Náchodě, Jičíně, Trutnově, Rychnově nad Kněžnou a v Kostelci nad Orlicí. Ty od roku 2005 udržuje v chodu Královéhradecký kraj.

Mezi šest těchto knihoven tak rozdělí deset milionu korun. Nejvíc dostane Knihovna města Hradec Králové, celkem 2,2 milionu korun. Nejméně pak Městská knihovna v Kostelci nad Orlicí. Pro ni rada kraje vyčlenila částku 600 tisíc korun.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky knihovna, Královéhradecký, kraj, podpora, deset, milionu, korun, finance, dotace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.