neděle 9. srpna 2020 Roman

Víkend ve znamení cyklistů pod vlivem alkoholu. Rekordmanka po nehodě nadýchala 2,5 promile

Policie se tento víkend v Královéhradeckém kraji zaměřila na alkohol u cyklistů. Od pátečního odpoledne až do neděle řešila devět lidí na kole, kteří nadýchali alkohol. Rekordmankou se stala sedmašedesátiletá žena přímo z Hradce Králové. Po nehodě ukázal alkohol tester 2,51 promile alkoholu v dechu.

Onou rekordmankou byla úplně první cyklistka, kterou policie musela řešit. „V prvním případě policisté vyjížděli v pátek v odpoledních hodinách k dopravní nehodě u kruhového objezdu Brněnská. Cyklistka tu spadla z kola, následně musela být předána do péče lékařů,“ řekla mluvčí policie Lucie Konečná.

I při druhé nehodě v Hradci Králové hrál hlavní roli alkohol. V půl osmé večer upadl v Sokolské ulici muž. Ten nadýchal 2,04 promile alkoholu v dechu. Za jeho chování a jízdu pod vlivem mu nyní hrozí pokuta od 25 do 50 tisíc korun.

Stačí jedno pivo a náhoda

„Již při překročení hranice půl promile začíná převažovat negativní vliv na lidský organismus. Člověk se stává apatickým, snadno upadá do depresí a je celkově v útlumu,“ upozorňuje Konečná. Na každého řidiče alkohol za volantem působí jinak. Někteří řidiči se dostanou do útlumu a přestanou reagovat na běžné podměty, jiným vystupňuje agresivita.

V celé České republice se od začátku prázdnin stalo 2.997 nehod. Čtyřiadvacet z nich skončilo smrtí. Ve 162 případech hrál hlavní roli alkohol.

Konkrétně v Královéhradeckém kraji se od 1. července stalo 134 dopravních nehod. Alkohol byl prokázán u šesti z nich. Jde tak o druhou nejčastější příčinu dopravních nehod. Na první místě je stále nedodržení maximální povolené rychlosti.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky cyklista, alkohol, policie, statistika, Hradec Králové, Královéhradecký, kraj, nehoda, akce, bezpečnostní

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.