sobota 11. července 2020 Olga

Pilot nezvládl přistávací manévr. Utrhl podvozek a zabořil letadlo do přistávací dráhy

K nehodě ultralightu došlo tuto sobotu na Náchodsku. Krátce po obědě se tu pilot pokusil přistát na travnaté přistávací dráze. Manévr však nezvládl a o vzrostlé obilí utrhl podvozek letadla, to se následně zabořilo do země.

„Pilot letěl z Jičína ve směru na Hronov. Po utržení podvozku letadlo havarovalo a zůstalo ležet zhruba 15 metrů za prahem dráhy,“ vysvětluje mluvčí policie Lucie Konečná. Kromě podvozku je tak na letadlu poškozená i vrtule a trup. Celková škoda se odhaduje na zhruba 70 tisíc korun.

Policie dala po příjezdu na místo pilotovi dýchnout, zkouška na alkohol však byla negativní. Ačkoliv se nehoda obešla bez zranění, společně s policisty ji vyšetřuje i Úřad pro zjišťování leteckých nehod.

Podobné nehody nejsou tak časté, v Královéhradeckém kraji se však nejedná o nic výjimečného. Například v roce 2013 se zřítilo práškovací letadlo do požární nádrže nedaleko Jičína. Ve stejný rok zahynul pilot při nehodě na leteckém dni v Trutnově.

Začátkem minulého roku spadl na Náchodsku vrtulník s instruktorem létaní a jeho žákem. Případ byl uzavřen teprve před pár týdny. V tomto případě se ukázalo, že žák přecenil své schopnosti a instruktor mu nechal příliš mnoho volnosti. Oba při nehodě zemřeli.  

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky nehoda, letadlo, Náchodsko, ultralight, pilot, policie, vyšetřování, dráha, podvozek, vrtule, škoda, Královéhradecký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.