čtvrtek 13. srpna 2020 Alena

FOTO: Po rekonstrukci se otevírá koupaliště Dachova u Hořic.Vypadá opět jako ve 30. letech

I kvůli pandemii si podařilo dokončit rekonstrukci koupaliště a Slunných lázní Dachova u Hořic. Svým stylem patří koupaliště k jednomu z mála svého druhu v České republice. Opravit se například stihlo historickou budovu s převlékárnami.

„Součástí opravdu citlivé rehabilitace celé budovy do původní podoby byla obnova nástupního prostoru, který je nyní řešen v kontextu s historickým odkazem původní koncepce,“ říká místostarosta Hořic Martin Pour (Hořičtí patrioti). Nová je ale i kolárna, venkovní prostory a samotný vstup do areálu. Vše tak vypadá jako na přelomu 20. a 30. lech

"Bonbónkem celé obnovy je i instalace původních žerdí na vlajky, které byly nedílnou součástí celé kompozice objektu,“ dodává místostarosta. Ačkoliv je koupaliště v provozu, práce u konce zdaleka nejdou. Dodělat se musí například cedulky a nápisy. Stejně jako všechno ostatní, i ty se budou dělat do původního stylu.

 „Již nyní plánujeme další vylepšení i větší či menší investice, které chceme realizovat na podzim letošního roku a na jaře roku 2021, tak aby toto místo si udrželo své nezaměnitelné genio loci a nabízelo veškerý možný komfort dnešní doby,“ dodává starosta.

Areál s dřevěnou architekturou vznik na návrh a architekta Karla Bachury. Pro veřejnost byl otevřen poprvé v roce 1925. Od roku 2013 je hlavní budova spolu se strážním domkem kulturní památkou.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto MU Hořice

Štítky koupaliště, Hořice, Dachova, lázně, architektura, historie, 20. léta, rekonstrukce, oprava, areál, léto

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.