sobota 4. července 2020 Prokop

V Krkonoších začínají jezdit další lanovky. Dnes se dostanete na Pláně, v sobotu na Medvědín

Ve středních a východních Krkonoších vlekaři postupně rozšiřují provoz lanovek. Dnes zahájí provoz v letní sezoně šestisedačková lanovka ze Špindlerova Mlýna na Pláně. V sobotu se do denního provozu rozjedou kabinová lanovka z Janských Lázní na Černou horu a čtyřsedačková lanovka ze Špindlerova Mlýna na Medvědín. V trvalém provozu je zatím ve středních a východních Krkonoších jen lanovka z Pece pod Sněžkou na Sněžku, a to od 1. května.

Lanovky na Medvědín a na Černou horu zatím jezdily jen o víkendech, od soboty pojedou denně. Lanovka na Pláně pojede ode dneška do neděle, kdy bude po všechny tři dny poprvé v sezoně otevřen bikepark ve Svatém Petru. V červnu pak bude lanovka na Pláně jezdit o víkendech. Pouze o víkendech je ještě v provozu lanovka z Herlíkovic u Vrchlabí na Žalý.

Z dalších lanovek v Krkonoších se lanovka z Velké Úpy na Portášky, která turisty vyváží k herní krajině Pecka, poprvé rozjede o víkendu 6. a 7. června. Lanovka z Pece pod Sněžkou k rozhledně na Hnědém vrchu zahájí letní sezonu 1. července.

Pohyb turistů po hřebenech Krkonoš po červeně značené Cestě česko-polského přátelství je kvůli uzavření hranic nadále omezený. Cesta na řadě míst překračuje hranici. Turisté se tak kvůli tomu například nedostanou na Sněžku směrem od Luční boudy a směrem z Obřího dolu. Nelze ani jít po Cestě česko-polského přátelství od Špindlerovky ke Sněžce, kolem Vysokého kola.

Autoři | Foto hkregion.cz

Štítky lanovky, Krkonoše, Špindlerův Mlýn, Medvědín, Pláně, turistika, letní sezóna, víkend, provoz

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.