sobota 6. června 2020 Norbert

Nezaměstnanost v Královéhradeckém kraji zůstala v březnu na 2,5 procentech. V dubnu se do čísel začne promítat současné propouštění

Únor i březen, byly z pohledu nezaměstnanosti v Královéhradeckém kraji na stejné úrovni. Číslo zůstalo na 2,5 procentech. Bez práce bylo v březnu 9466 lidí. Volných míst téměř 14 tisíc.

V Královéhradeckém kraji v březnu stagnovala nezaměstnanost na Jičínsku, Náchodsku, Rychnovsku a Trutnovsku. Naopak se nepatrně snížila na Hradecku.

Co bylo ale v předešlých dvou měsících, se teď změní. Úřadům práce, se začínají hlásit lidé, kteří pracují v pohostinství, ve službách cestovního ruchu  a dalších oborů, které postihlo uzavření provozoven po vládních nařízeních, kvůli nákaze koronavirem. 

O zařazení do evidence úřadu práce bude pmožné zažádat poštou,nebo elektronicky

Nezaměstnaní se pravděpodobně budou moci hlásit do evidence uchazečů o zaměstnání i na dálku. Znamenalo by to, že by nemuseli na úřad práce osobně. Stačilo by zažádat o zařazení do evidence poštou nebo elektronicky. Žádost navíc nebudou muset posílat úřadu příslušnému výhradně jejich trvalému bydlišti. Bude možné se obracet na i úřad práce v místě jejich skutečného bydliště. 

Předlohu včera schválila zrychleně ve stavu legislativní nouze Sněmovna. Projednat ji ještě musí Senát a podepsat prezident Miloš Zeman.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto facebook.com

Štítky nezaměstnanost, Královéhradecký kraj, koronavir

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.