úterý 14. července 2020 Karolína

Do Muzea východních Čech v Hradci Králové můžete vyrazit online

Online program v Hradci Králové nabízejí například divadla, kina a hrají se dokonce i internetové hokejové zápasy. Další institucí, která nyní nabízí svůj program pomocí virtuální reality je Muzeum východních Čech v Hradci Králové. První takto zpřístupněnou výstavou je „Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole.“

„Tuto výstavu nabízíme od čtvrtka prostřednictvím 360 stupňových fotografií,“ řekla mluvčí muzea Lucie Peterková. Lidé tak přímo z domova uvidí vše, jako by byli přímo v muzeu. 

Tento týden chce muzeum spustit online výstavu „Uprostřed Koruny české. Gotické a raně renesanční umění východních Čech 1250-1550“.

Výstava Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole je zaměřená na období první republiky, kdy se jízdní kolo stalo součástí každé hradecké rodiny. Výstava byla zahájena už v roce 2019, po znovuotevření nově zrekonstruované budovy muzea. 

„Rozhodli jsme se všechny výstavy, které se nyní v muzeu nacházejí, postupně převést do digitální podoby,“ vysvětluje ředitel muzea Petr Grulich. Zároveň dodává, že tato virtuální realita bude a je pro všechny zcela zdarma. 

Kromě online prohlídek díky 360 stupňovým fotografiím muzeum pořádá i internetové přednášky. Muzeum východních Čech v Hradci Králové můžete navštívit ve virtuální realitě na jejich webových stránkách

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto hkregion.cz

Štítky muzeum, východníc Čechy, Hradec Králové, online, virtuální realita, výstava, přednáška

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.