čtvrtek 4. června 2020 Dalibor

V případě nouze hradecký hotel Černigov poslouží jako provizorní nemocnice

Ještě než půjde hotel Černigov v Hradci Králové k zemi, může státu posloužit jako provizorní nemocnice pro pacienty s koronavirem. Majitel skupiny CPI, která aktuálně hotel vlastní, nabídl stavbu vládě České republiky. V případě nouze se z něho stane provizorní nemocnice.

Společnost CPI nabídla České republice celkem 14 svých hotelů, tedy pět tisíc lůžek. Mezi nimi je i hotel Černigov v Hradci Králové. „Hotely, které  jsou okamžitě připraveny poskytnou zázemí pacientům i zdravotníkům, se nachází v Praze i dalších městech jako je Ostrava, Olomouc, Liberec a Hradec Králové,“ řekl Jan Kratina, předseda představenstva CIP Hotels. 

Nyní má hotel Černigov v Hradci Králové kapacitu 810 osob. Zázemí pro lékaře by bylo možné zřídit v sedmi konferenčních sálech. 

Zda by vláda nabídku společnosti přijela je pouze na ní. V zahraničí vznikají provizorní nemocnice například ze sportovních hal. Hotelové komplexy se však jeví jako dobrý nápad. Ve světě takto své hotely nabídl například fotbalista Christiano Ronaldo. 

Osud hotelu to nezachrání 

Hotel Černigov už několik let čeká na demolici, aby na jeho místě mohl vyrůst nový moderní hotel s kongresovým sálem. Nejvyšší budovu v Hradci Králové se i přes veškerá snažení nepodařilo zachránit. Demolice tak odstartuje ještě letos. Ve chvíli, kdy bude mít společnost CPI stavební povolení na nový komplex.

„Momentálně připravujeme projektovou dokumentaci pro stavební povolení,“ napsal ve vyjádření pro Hradeckou Drbnu tiskový mluvčí společnosti CPI Jakub Velen.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky Černigov, hotel, provizorní nemocnice, Hradec Králové, vláda, CPI

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.