neděle 20. září 2020 Oleg

Během hodiny přišli o střechu nad hlavou. Lehla popelem

Dnes, krátce před druhou hodinou v noci, museli hasiči k požáru rodinného domu v Železnici na Jičínsku. Domu v ulici Na Tvrzi hořela střecha. Ženě s dítětem se ještě před příjezdem hasičů a záchranářů podařilo utéct.

„Osoby zkontrolovala zdravotnická záchranná služba, nikdo nebyl zraněn,“ řekla mluvčí hasičů Martina Götzová. Žena z dítětem tak prozatím zůstala u sousedů.  

Požár pravděpodobně vznikl na půdě a než hasiči dorazili, rozšířil se na dvě třetiny domu. Aby byl požár co nejdříve pod kontrolou, postavili hasiči na místním koupališti provizorní čerpací stanoviště odkud kyvadlově vodu vozili k rodinnému domu.

„Jednotky zabránily rozšíření požáru na sousední objekt a postupně likvidovaly jednotlivá ohniska požáru,“ dodává Götzová. Pod kontrolou byl požár zhruba za hodinu. Následně hasiči situaci zkontrolovali pomocí termokamery a z místa po čtvrté hodině ráno odjeli. 

Vyšetřovatel hasičů odhaduje předběžnou škodu kolem jednoho milionu korun. Požárem byla zničená téměř celá střecha, půda a jedna z obytných místností. „Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování, ohledání požářiště bude pokračovat i během dnešního dne,“ dodává mluvčí Götzová. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky požár, rodinný dům, střecha, hasiči, Královéhradecký kraj, Želznice, Jičínsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.