středa 21. října 2020 Brigita

Pacient s pozitivním testem na koronavirus poslal do karantény několik sester Fakultní nemocnice Hradec Králové

Tři desítky sester a zdravotnického personálu Fakultní nemocnice Hradec Králové muselo do karantény. Nařízena jim byla po té, co na se na jednom z oddělení dostali do kontaktu s mužem, kterému byl proveden pozitivní test na koronavirus. Podle informací nemocnice to provoz neomezí.

„V souvislosti s pacientem ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, u kterého byl pozitivní test na COVID-19, byla na jednom z oddělení nemocnice provedená epidemiologická opatření a několik zaměstnanců, kteří s ním přišli do kontaktu, je v karanténě,“ potvrdil tiskový mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle informací redakce Hradecké Drbny má jí o oddělení hematologie. 

Personál a zdravotní sestry se dostali do kontaktu s nakaženým pacientem ve chvíli, kdy neměl žádné zřejmé zdravotní komplikace. „Po jejich objevení byl otestován a hospitalizován na Klinice infekčních nemocí,“ dodává Jakub Sochor. 

Podle vyjádření nemocnice jde o tři desítky zaměstnanců. Zdravotní sestry ale i ostatní nemocniční personál jako například uklízečky.  

Pro personál jsou to hodiny nejistoty 

Pro zdravotní personál, který je od včerejšího dne v karanténě, jsou to hodiny nejistoty. Jedna ze sester byla na testech dnes ráno. „Psychicky je to neskutečně náročné, čekat na výsledky testů,“ řekla redakci. 

Ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové jsou v tuto chvíli hospitalizováni tři pacienti s pozitivním testem na COVID-19. Všichni jsou ve stabilizovaném stavu. V celém Královéhradeckém kraji je podle posledních informací 18 nemocných. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto Hradecká Drbna

Štítky Fakultní nemocnice Hradec Král vé, karanténa, personál, COVID-19, koronavirus, zdravotní sestry, pacient

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.