neděle 29. března 2020 Taťána

Nemocnice v Královéhradeckém kraji připravují oddělená lůžka pro lidi s koronavirem

Nemocnice v Náchodě, Trutnově a v Jičíně připravují samostatná lůžková oddělení pro nakažené pacienty. Součástí každého z těchto oddělení bude i ambulance, kde budou speciálně proškolené sestry provádět stěry pro zjištění nákazy.

Vedení Královéhradeckého kraje, pod které tyto nemocnice spadají, uklidňuje, že se jedná pouze o preventivní opatření. Chce být připraveno na situaci, kdy epidemie nabere na síle. „V takovém případě budou krajské nemocnice připraveny postarat se o pacienty s onemocněním COVID-19, kteří budou potřebovat hospitalizaci,“ říká náměstek pro zdravotnictví Aleš Cabicar (TOP 09).

Hygienici včera odpoledne uvedli, že je v Královéhradeckém kraji 14 nakažených. Nikdo z nich není hospitalizován. V celé České republice je podle posledních informací nemocných 572 lidí. 

Jako první byla připravená nemocnice v Jičíně. Ta otevřela oddělenou lůžkovou část v přízemí pavilonu chirurgie. Oddělená část má 19 lůžek pro nakažené koronavirem i samostatný vchod z Bolzanovy ulice. „Nemocnice už má připravené i týmy lékařů a zdravotníků, kteří se tu budou střídat ve směnném provozu. Vyškoleno je i šest odběrových sester,“ uvedla mluvčí Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Lucie Chytilová

Dnes spouští speciální oddělení nemocnice v Náchodě a Trutnově. „Podmínkou vzniku těchto oddělení je samostatný vchod a možnost oddělit tyto prostory od zbytku nemocnice,“ uvedla předsedkyně představenstva holdingu Ivana Urešová

Nemocnice Trutnov spustí testování nakažených 

Nemocnice Trutnov by měla testování začít od příštího týdne. „Prioritně půjde o testování osob, které jsou indikovány krajskou hygienickou stanicí. Pokud bude mít laboratoř kapacitu zpracovávat také vzorky samoplátců, bude nemocnice o této možnosti informovat,“ uvedla Chytilová. 

Fakultní nemocnice Hradec Králové zřídila odběrné místo

Před vjezdem do areálu Fakultní nemocnice Hradec Králové funguje od včerejšího rána odběrové místo pro pacienty s podezřením na COVID-19. Testování probíhá každý den od 09:00 do 12:00. Samoplátce v tuto chvíli nemocnice zatím netestuje. Vzorky jsou odebrány pouze lidem, které sem pošle krajská hygienická stanice nebo infektolog. 

„S ohledem na omezené množství odběrových sad a kapacitu naší laboratoře, kde se testují vzorky z Královéhradeckého a Pardubického kraje, není v tuto chvíli odběrové místo určené pro samoplátce,“ řekl ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové Vladimír Palička

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři , | Foto pixabay.com

Štítky nemcnice, Trtunov, Náchod, Jičín, Hradec Králové, lůžka, příprava, testy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.