pátek 3. dubna 2020 Richard

NAŘÍZENÍ KRAJE: Od této chvíle ven pouze s rouškou

, aktualizováno 18. března 2020, 12:43

Od dnešního poledne platí v celém Královéhradeckém kraji povinné používání ochranných pomůcek dýchacích cest. Je nutné požívat roušky, respirátory, ústenky, nebo šátky. Nařízení vydal hejtman kraje Jiří Štěpán.

Používání ochranných pomůcek platí na veřejných prostranstvích, v prostorách MHD, obchodech, sociálních a zdravotnických zařízeních. Dále platí nařízení i v sídlech úřadů, poštách, školských zařízeních i lékárnách. „Důsledně žádám všechny obyvatele, aby toto nařízení dodržovali a respektovali“, řekl hejtman kraje Jiří Štěpán.

Nařízení hejtman vyhlásil na základě rozhodnutí vlády České republiky o vyhlášení nouzového stavu. Platné je až do odvolání.

V případě, že se budete venku pohybovat bez roušky, dopouštíte se přestupku.

V celé České republice platí nařízení od půlnoci 

„Vláda schválila, že si lidé mimo bydliště mají používat ochranné prostředky dýchacích cest, to znamená nosit roušky, ústenky, ale i šátky nebo šály,“ napsal ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Od čtvrtka začíná platit také nové opatření týkající se obchodů. V prodejnách potravin budou mezi 10:00 a 12:00 smět nakupovat pouze senioři nad 65 let.

Česko má 464 potvrzených případů nákazy koronavirem. V úterý přibylo 81 nakažených. Vyléčeni zůstávají tři lidé. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví. Testů bylo dosud provedeno přes 7600. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři , | Foto Budějcká Drbna

Štítky rouška, Královéhradecký kraj, veřejné prostranství

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.