St 26. 8. 2026Luděk
Zprávy

Škoda Auto loni zvedla výrobu v Kvasinách o tři procenta na 320 tisíc aut

ČTK1 minuta čtení15. 2. 2020, 10:58
ilustrační foto
ilustrační foto · Foto: pixabay.com

Automobilka Škoda Auto loni zvýšila výrobu vozů v závodě Kvasiny na Rychnovsku o 3,2 procenta na dosud nejvyšších 320.000 automobilů. V roce 2018 závod vyrobil 310.000 aut. Škoda Auto v Kvasinách zaměstnává kolem 9000 lidí, a patří tak k největším zaměstnavatelům v Královéhradeckém kraji, uvedla dnes automobilka v tiskové zprávě. Závod vyrábí limuzínu Superb a SUV modely Kodiaq, Karoq a Seat Ateca.

Škoda Auto loni celkem vyrobila ve svých českých závodech v Mladé Boleslavi a Kvasinách rekordních 910.000 vozidel, meziročně o 2,25 procenta více. Kvasiny se na výrobě Škody v ČR podílely 35 procenty. Celosvětové dodávky aut společnosti loni klesly o 0,9 procenta na 1,24 milionu vozů, důvodem byl zejména pokles na čínském a indickém trhu.

Významnou událostí loňského roku v Kvasinách bylo zářijové zahájení sériové výroby modelu Superb iV s plug-in hybridním pohonem. Investice v závodě pro výrobu hybridu dosáhly 12 milionů eur (přes 300 milionů korun). Dosud závod vyrobil přes 2000 vozů Superb iV, které se montují na jedné lince se superby se spalovacím motorem. Superb iV se stal prvním modelem automobilky s hybridní technologií spalovacíého motoru a elektromotoru.

Loni závod také na lince superbu zavedl takzvané digitální řízení výroby, které se obejde bez papírové dokumentace. "Závod již řadu let průběžně modernizujeme, abychom maximálně využívali kapacity a zvyšovali objem výroby. Kvasiny dnes patří mezi nejmodernější výrobní závody celého odvětví," uvedl vedoucí závodu Miloš Halbich.

Díky rozvoji Kvasin je Rychnovsko regionem s jednou s nejnižších nezaměstnaností v Česku. Na konci ledna nezaměstnanost na Rychnovsku činila 1,5 procenta. Za prací na Rychnovsko přišlo několik tisíc cizinců.

V Kvasinách se automobily vyrábějí přes 80 let. Nová éra závodu začala spuštěním výroby první generace modelu Superb v roce 2001, později následovaly modely Roomster a Yeti. Celkové investice automobilky do závodu od roku 2001 dosáhly několika desítek miliard korun.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hluk a zápach plynu v Trutnově. Město uklidňuje, jde o plánované odpouštěníTrutnovsko

Hluk a zápach plynu v Trutnově. Město uklidňuje, jde o plánované odpouštění

Obyvatele Trutnova a okolí může ve čtvrtek 27. srpna překvapit silný hluk a zápach plynu. Důvodem jsou plánované práce na vysokotlakém plynovodu, při kterých bude docházet k řízenému odpouštění plynu do ovzduší. Podle města lidem nehrozí žádné nebezpečí.

Největší festival skla, šperku a bižuterie v Česku: Vydejte se za ním do LiberceSpolečnost

Největší festival skla, šperku a bižuterie v Česku: Vydejte se za ním do Liberce

Pestrý. Rozsáhlý. Plný setkání, inspirace a řemesla prověřeného staletími. Takový bude už pátý ročník festivalu Crystal Valley Week. Největší tuzemská přehlídka skla, šperku a bižuterie potrvá v Liberci do soboty 29. srpna 2026. Tvorbu více než stovky umělců, skláren, designérů i škol můžete obdivovat na 36 lokacích po celém městě v rámci více než 80 akcí – od výstav a komentovaných prohlídek přes workshopy až po módní show. Součástí programu budou také setkání s významnými osobnostmi a příležitost sledovat mistry skláře přímo při práci.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook