středa 19. února 2020 Patrik

Hradec Králové zvládl vichřici Sabine bez větších škod

Hradec Králové nehlásí po vichřici Sabine žádné větší škody. Nedošlo ani k žádnému zranění. V městských lesích je poškozeno jen několik stromů.

Vichřice, která se prohnala napříč Českou republikou na začátku tohoto týdne, nenapáchala v Hradci Králové žádné větší škody. Následkem silného větru došlo k poškození zhruba 300 m3 stromů, vždy se ale jednalo o jednotlivé kusy, které byly buď zlomené nebo vyvrácené. „Ročně společnost Městské lesy Hradec Králové těží 17 200 m3, takže poškozené stromy vichrem odpovídají asi 2 % roční těžby,“ říká náměstkyně primátora Věra Pourová.

Ve městě došlo k pádu 13 stromů. „Dva spadlé stromy poničily oplocení městských zařízení. Jeden strom poškodil oplocení mateřské školy Zvoneček ve Štěchově ulici a v ulici Polní spadl strom na oplocení ZUŠ Střezina,“ uvedl ředitel Technických služeb Hradec Králové Tomáš Pospíšil. 

Technické služby Hradce Králové se na silný vítr chystaly už s předstihem. Uzavřely hradecké hřbitovy, hned v ranních hodinách doporučily omezit vycházky dětí do parku, na veřejná prostranství se stromy a na zahrady mateřských a základních škol.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky Sabine, Hradec Králové, vichřice, škody, strom

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.