čtvrtek 20. února 2020 Oldřich

Řidiči podceňují slabou zimu. Kousek od Trutnova skončilo auto na střeše v potoce

Letošní mírnou zimu řidiči často podceňují. V posledních dvou dnech se bouralo hned na několika místech. První nehoda se stala ve Špindlerově Mlýně kde řidič zdemoloval svůj Mercedes nárazem do stromu. O den později pak skončil řidič s Fordem na střeše v potoce mezi obcemi Lánov a Čistá v Podkrkonoší kousek od Trutnova.

Dostal smyk, převrátil se na střechu a skončil v potoce

„Ve středu ráno došlo na silnici I. třídy mezi obcemi Lánov a Čistá v Podkrkonoší k nehodě vozidla značky Ford Focus. Dle dosud zjištěných informací šestadvacetiletý řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy a při projíždění levotočivé zatáčky dostal smyk, vyjel mimo komunikaci, kde se v korytě potoka převrátil na střechu,“ popsala mluvčí policie Eliška Majerová

Ještě před odvozem řidiče do nemocnice ve Vrchlabí byla policií provedená dechová zkouška. Ta požití alkoholu vyloučila. Škoda byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun.

Při sjíždění kopce zastavil až o strom 

„Další nehoda se stala ve Špindlerově Mlýně. Při sjíždění vozidla Mercedes-Benz z prudkého kopce na zasněžené silnici. Dvaačtyřicetiletý řidič narazil přední částí auta do vzrostlého stromu,“ popsala nehodu ve Špindlu mluvčí Majerová. 

Přítomnost alkoholu byla u řidiče vyloučena dechovou zkouškou, ale i v tomto případě skončil v nemocnici ve Vrchlabí. Škoda se vyšplhala na zhruba půl milionu korun. Řidič dostal blokovou pokutu na místě. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky nehoda, sníh, náledí, zima, řidiči, špindlerův mlýn, trutnov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.