středa 26. února 2020 Dorota

Hasiči v kraji bojovali s požárem chaty i sušičky

První požár vypukl ve středu ráno v Hořicích. V rodinném domě začala hořet sušička prádla. Ta nakonec napáchala škodu za 50 tisíc korun. Druhý požár ve středu vypukl večer v Náchodě. Tady hořela chata v ulici U Práchovny. Zde je předběžná škoda vyčíslena na 250 tisíc korun.

„Ve středu ráno museli hasiči z Hořic a Miletína do ulice Prokopa Velikého. Šlo o tři jednotky hasičů,“ popisuje v tiskové zprávě mluvčí hasičů Martina Götzová. Sušičku prádla se podařilo uhasit za pár minut jen pomocí hasícího přístroje. „Následně zkontrolovali místo, kde hořelo termokamerou,“ doplňuje mluvčí Götzová. I když byla škoda vyčíslena na zhruba 50 tisíc korun, podařilo se zachránit majetek za 1,5 milionu korun. 

„V Náchodě se jednalo o objekt velikosti asi 5x4 metrů. Uvnitř se nikdo podle prvotních informací nenacházel,“ napsala v tiskové zprávě mluvčí hasičů Martina Götzová. Hašení hasičům komplikoval hlavně špatně přístupný terén. I tak se ale podařilo dostat požár pod kontrolu do několika minut. Konečnou likvidaci oznámil velitel zásahu ve 20:22. 

„Proč začalo hořet, to bude nyní vyšetřovat vyšetřovatel hasičů,“ doplňuje Götzová. Při požárech nebyl nikdo zraněn. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky požár, hasiči, výjezd, škoda, chata, náchodsko, jičínsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.