sobota 28. března 2020 Soňa

Loňský požár a výbuch v Explosii Pardubice policie stále vyšetřuje

Listopadový požár vypukl v místnosti, kde se suší střelný prach. Během něho došlo i k výbuchu a tlakové vlně, která jí kompletně zničila. Jeden člověk kvůli těžkým popáleninám zemřel, tři byli zraněni. Celková škoda se vyšplhala na 3,7 milionů korun.

Smrtelné nehody v Explosii Pardubice: 
1929:  sedm mrtvých
1937:  čtyři mrtví
1983:  čtyři mrtví  
1954:  tři mrtví
1984:  pět mrtvých
2011:  čtyři mrtví
2019:  jeden mrtví

Hořet začalo kolem 07:20, tedy v době po začátku pracovní doby. V té době bylo ve společnosti zhruba pět set lidí. „Snažíme se komunikovat s příbuznými a zmírnit dopady, které celá událost má na jejich psychiku,“ řekl pár hodin po nehodě člen představenstva společnosti Radomír Krejča

„Příčina požáru se stále vyšetřuje.“ prozradila tisková mluvčí hasičů Pardubického kraje Vendula Horáková. Případ stále neuzavřela ani policie. Zatím se totiž nepodařilo vyslechnout všechny svědky. „Věc je i nadále v prověřování. Někteří svědci nemohli být zatím z důvodu zranění vyslechnuti,“ potvrdila pro Drbnu policejní mluvčí Markéta Janovská

V Explosii Pardubice nešlo o první požár a výbuch. Od roku roku 1929 tady při podobných nehodách zemřelo 28 lidí. 118 jich bylo zraněno (z toho 17 těžce). 

Firma Explosia (výrobce výbušnin) existuje od roku 1920. Novodobým věstníkem byla skupina Agrofert, ale od od roku 2002 jí stoprocentně vlastní stát. Aktuálně zaměstnává kolem sedmi set zaměstnanců. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Hradecká Drbna

Štítky výbuch, explosie, pardubice, policie, vyšetřování, zranění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.