Čt 27. 8. 2026Otakar
Zprávy

Prodloužený víkend ještě nabídne podzimní počasí. Pak dorazí pravá zima

Petr Roubíček1 minuta čtení14. 11. 2025, 8:05
Prodloužený víkend ještě nabídne podzimní počasí. Pak dorazí pravá zima
Prodloužený víkend ještě nabídne podzimní počasí. Pak dorazí pravá zima · Foto: Canva

Prodloužený víkend v Královéhradeckém kraji nabídne poslední podzimní počasí. Postupně se totiž začne ochlazovat a do regionu dorazí zima. Zatímco dnes se mohou teploty dostat na 14 °C, v pondělí to klesne téměř o deset stupňů.

Dnešní den přinese většinou polojasné počasí, ale ráno a dopoledne se mohou místy vyskytnout mlhy a nízká oblačnost. „Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 11 a 14 °C,“ potvrzuje na webu meteorologů Imrich Drapák.

V sobotu bude zataženo až oblačno, místy se vyskytnou mlhy. K večeru začne pršet na některých místech. Noční teploty klesnou na 7 až 3 °C, při malé oblačnosti mohou klesnout až k 1 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 7 a 11 °C.

V neděli bude oblačnosti o trochu více a místy se přidají přeháňky nebo déšť. „K večeru, zejména nad 1000 m, přijdou srážky smíšené nebo sněhové,“ dodávají meteorologové. Noční teploty budou mezi 7 a 3 °C, s denními teplotami mezi 6 a 10 °C.

Během svátečního pondělí se začne ochlazovat. Průměrné denní teploty klesnou na přibližně 6 °C, a kromě přeháněk se na některých místech kraje může objevit i sníh. V noci teploty klesnou k mínus jedničce.

Ochlazování bude pokračovat i v příštím týdnu. Denní teploty klesnou na průměrných 3 °C a noční teploty se mohou dostat až k mínus čtyřce. Očekávejte převážně oblačnou oblohu.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Vykopat rondely a ukázat je lidem? Archeologové chtějí pravý opakKultura

Vykopat rondely a ukázat je lidem? Archeologové chtějí pravý opak

6500 let přečkaly ukryté pod zemí a právě tam by podle archeologů měly zůstat. Budoucnost kuklenských rondelů ale komplikuje plánovaná radiála Nová Zelená. Jestli se podaří najít řešení, které je ochrání, budou teď u jednoho stolu hledat město, investor, archeologové i odpůrci silnice.

Z regionální firmy vyrostl jeden z největších hráčů českého stavebnictví. Letos slaví 35 letSpolečnost

Z regionální firmy vyrostl jeden z největších hráčů českého stavebnictví. Letos slaví 35 let

Společnost SYNER si letos připomíná 35 let od svého založení. Během tří a půl dekády vyrostla z regionální firmy v jednoho z nejvýznamnějších dodavatelů stavebních projektů v České republice. Dnes zaměstnává více než 500 lidí, působí prostřednictvím čtyř poboček napříč republikou a aktuálně realizuje 36 zakázek v souhrnné hodnotě téměř 40 miliard korun.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook