Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.
PR článekPátek, 13. prosince 2024, 16:15
Více než 63 kilometrů dálnice D11 mají na starosti z pohledu zajištění bezpečnosti policistky a policisté v Královéhradeckém kraji. V průběhu 24 hodin odhalují řidiče, kteří například překračují rychlostní limity, jezdí pod vlivem alkoholu či drog nebo pro ostatní představují jiné riziko. Vzhledem k tomu, že dálnice D11 je v Královéhradeckém kraji největší dopravní tepnou, policie cílí na neukázněné řidiče v nejčastější míře právě tam.
V rámci Královéhradeckého kraje jsou tři dálniční oddělení: Pravy, Hořice a Střítež. Na co se policistky a policisté nejvíce zaměřují a jak úlohu svého oddělení vnímají, nyní řeknou vedoucí těchto oddělení.
Vedoucí dálničního oddělení Hořice npor. Bc. Miroslav Horyna: “Našim hlavním úkolem je zajistit bezpečnost v dopravě na takzvaném „Hořickém okruhu“. Zaměřujeme se nejen na motorkáře, ale komplexně na dopravu jako takovou a její bezpečnostní dopady. Je to jedna z mnoha našich činností, které se v rámci našich možností věnujeme v průběhu celého roku. Nezřídka vysílají operační důstojníci i naše policisty k neodkladným a závažným událostem, jako jsou záchrany životů či zásahy proti agresivním pachatelům přestupkového či trestněprávního jednání, které se opět nevztahuje pouze k Hořicku. Naše policistky a policisté jsou pravidelně zapojováni do velkých opatření k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu i veřejného pořádku na velkých sportovních či kulturních akcích, které leckdy mohou přesahovat i hranice našeho kraje.“
Hořičtí „dálničáři“ nedávno odebrali řidičský průkaz motorkáři, který se po dálnici řítil rychlostí 210 km/h a zároveň podjel a předjel civilní služební vozidlo. Vše zaznamenala služební kamera, podívejte se na zajímavý zákrok.
Vedoucí dálničního oddělení Pravy npor. Petr Stuchlík: „Používáme širokou škálu moderních technologií, včetně radarových systémů pro měření rychlosti, kamerových systémů pro sledování dopravního provozu a systémů pro automatické rozpoznávání registračních značek (ANPR). Dále využíváme sofistikované komunikační technologie, které nám umožňují rychle a efektivně reagovat na mimořádné události a koordinovat s ostatními složkami IZS. Ke své práci využíváme moderní autoflotilu i přístroje, díky nim dokážeme být „v patách“ neukázněným řidičům jedoucích vysokou rychlostí. Potkat nás můžete ve vozidlech BMW, ať už v civilních či policejních barvách.“
Vedoucí dálničního oddělení Střítež (se sídlem v obci Kocbeře) npor. David Hlavsa, DiS.: „Mezi nejčastější přestupky patří překročení rychlostního limitu, nedovolené předjíždění, kontrola uhrazení dálničních známek a v neposlední řadě také kontrola hmotnostních limitů vozidel. K odhalení těchto přestupků používáme různé metody, včetně radarových kontrol, nízko rychlostního kontrolního vážení, hlídkových vozidel a kampaní zaměřených na osvětu řidičů o bezpečném chování na silnicích.
Využíváme moderních technologií, které nám v naší práci pomáhají. Hlavním cílem našich opatření je kontrola dodržování dopravních předpisů, což může snížit počet nehod způsobených rychlou jízdou nebo neopatrností a co nejvíce pomoci k celkové bezpečnosti na cestách.“
Střítežští policisté zastavili i jednoho rekordmana, který jel rychlostí 231 km/h uvidíte v tomto videu.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.